W czwartek wczesnym rankiem Tomasz Kriezel i Marcin Mikołajewicz opuścili Toruń i wyjechali na zgrupowanie reprezentacji Polski. Kadra będzie przebywała w Wałbrzychu w dniach od 20.09.2018 do 23.09.2018. Dzień później nasi piłkarze rozegrają już pierwszy pojedynek w ramach Turnieju Państw Wyszehradzkich. W czwartek 24.09.2018 kadra zmierzy się ze Słowacją. Dzień później rywalem biało-czerwonych będzie reprezentacja Czech. Na koniec turnieju polska kadra zagra przeciwko futsalistom z Węgier.

-Powołanie do kadry zawsze jest dla mnie wielkim wyróżnieniem. Czuje się dumny, że mogę reprezentować nasze biało-czerwone barwy, dlatego na pewno nie jest to to samo co mecze ligowe – powiedział Tomasz Kriezel.

Wraz z zawodnikami wyjechał także trener FC Toruń Łukasz Żebrowski. Na Turniej Państw Wyszehradzkich kadra narodowa jedzie w pierwszym składzie oraz z reprezentantami do lat 21. Opieka nad młodzieżową reprezentacją będzie spoczywała właśnie na barkach trenera Łukasza Żebrowskiego. W trakcie nieobecności pierwszego szkoleniowca Football Clubu zajęcia z drużyną poprowadzi trener przygotowania fizycznego Krzysztof Wasilkiewicz.

-Takie sytuacje nie zdarzają się pierwszy stąd wiem jak wszystko zaplanować. W tym roku dorobiłem się asystenta w osobie Krzysztofa Wasilkiewicza, który w fachowy sposób pomaga nam od początku okresu przygotowawczego. Krzysztof jest już pełnoprawnym członkiem naszej drużyny. Spotkaliśmy się i ustaliliśmy wytyczne, według których zespół ma trenować przez ten okres. Drużyna jest w dobrych rękach – zapewnia Łukasz Żebrowski.

Zdjęcie: Aśka Żmijewska

F.C. Toruń