Zawodnicy Football Club Toruń sezon rozpoczęli od wyjazdowego meczu z GI Malepszy Futsal Leszno.

Mecz w leszczyńskiej hali „Trapez” rozpoczął się bardzo dobrze dla drużyny prowadzonej przez Łukasza Żebrowskiego.

Już w czwartej minucie spotkania bramkę dla FC Toruń zdobył Sylwester Kieper, który wykorzystał podanie debiutującego w toruńskiej drużynie Maksymiliana Lewandowskiego. Po niespełna kwadransie gry goście prowadzili już 2:0. Marcin Mikołajewicz pewnie wykończył kontratak FC Toruń i wykorzystał świetne podanie Marcina Mrówczyńskiego.

Gospodarze w pierwszej połowie odpowiedzieli bramką debiutującego w drużynie z Leszna – Witalij Lisnychenko.

Niespełna siedem minut po wznowieniu gry w drugiej części spotkania po raz kolejny zapanowała radość na ławce rezerwowych FC Toruń. Świetne podanie Marcina Mrówczyńskiego wykorzystał Remigiusz Spychalski! 3:1 dla FC Toruń!

Emocje w tym meczu były do końcowej syreny. W 31 minucie bramkę dla GI Malepszy Futsal Leszno zdobył jeszcze Hubert Olszak.

Wynik do końca meczu nie uległ już zmianie. FC Toruń wygrywa pierwszy mecz w tym sezonie!

GI Malepszy Futsal Leszno – FC Toruń 2:3

Leszno: Witalij Lisnychenko (19′), Hubert Olszak (31′)
Toruń: Sylwester Kieper (4′), Marcin Mikołajewicz (15′), Remigiusz Spychalski (27′)