W Warszawie odbyło się posiedzenie prezesów Futsal Ekstraklasy, na którym między innym rozlosowano terminarz na zbliżający się sezon.

Jak już wcześniej informowaliśmy, sezon 2018/2019 rozpoczniemy od wyjazdowego spotkania z zespołem Gatty Active Zduńska Wola, co oznacza, że już na dzień dobry czekają nas futsalowe emocje. Co ciekawe, również w I kolejce naprzeciwko siebie staną Mykola Morozov i Karol Czyszek, bowiem w debiutanckim spotkaniu w FE, Orzeł Jelcz-Laskowice zmierzy się z Pogonią 04 Szczecin.

Jeżeli wspominamy już byłych zawodników naszego zespołu, należy pamiętać, że w zbliżającym sezonie w naszych barwach nie zobaczymy również Sylwestra Kiepera, który postanowił kontynuować swoją karierę w I-ligowym Constrakcie Lubawa. Z tego miejsca, chcielibyśmy bardzo podziękować Sylwkowi za wspólne lata i życzyć powodzenia w dalszej karierze!

Podczas spotkania w Warszawie, nie doszło tylko do rozlosowania terminarzu, do zmian doszło również w radzie nadzorczej Futsal Ekstraklasy. Funkcję przewodniczącego objął Janusz Szymura, prezes Rekordu Bielsko-Biała, który na tym stanowisku zastąpił prezesa naszego klubu, Patryka Stasiuka, który od teraz będzie pełnił rolę zastępcy przewodniczącego.

A jak będzie wyglądać liga w nowym sezonie? Ostatnim czasy, coraz głośniej mówiło się o powrocie do systemu play-off, który kilka lat temu funkcjonował w Futsal Ekstraklasie, lecz finalnie pozostawiono ten sam model rozgrywek co w minionym sezonie, z tą różnicą, że po podziale tabeli nie dojedzie do podziału punktów. Należy również pamiętać, że w ten sezon będzie ostatnim sezonem z 12 zespołami, bowiem po sezonie dojedzie do powiększenia ligi o dwa zespoły.

zdj. www.futsalekstraklasa.pl
F.C. Toruń