Ostatnie spotkanie drugiego turnieju eliminacyjnego MMP U-19 decydowało o tym jakie drużyny awansują do kolejnej rundy Mistrzostw Polski.

Do samego końca w walce o awans liczyli się młodzi gracze FC Reiter Toruń Young. Przypomnijmy, że w pierwszym turnieju zespół prowadzony przez Marcina Mikołajewicza spisał się bardzo dobrze nie przegrywając ani jednego spotkania. „Pomarańczowo – czarni” wygrali 2 spotkania i 2 mecze zremisowali.

Niestety. Przerwa świąteczna nie wpłynęła na młodych zawodników najlepiej. W dwóch pierwszych meczach rewanżowego turnieju zawodnicy grali tak, jakby nie odeszli jeszcze od świątecznego stołu. Najpierw przegrali 0:2 z Unisław Team, a w drugim meczu z Borutą Zgierz 0:3. W kolejnym meczu efektowne zwycięstwo nad Red Devils Chojnice 9:0 pozwoliło powalczyć o awans do kolejnej rundy.

W decydującym o awansie spotkaniu w „Derbach Torunia” lepszy okazał się TAF wygrywając 2:1. Aby awansować „pomarańczowo – czarni” musieli wygrać.

Ostatecznie zespół prowadzony przez Marcina Mikołajewicza zajął po dwóch turniejach 4 miejsce, a z awansu cieszyli się młodzi gracze Boruty Zgierz i wspomnianego TAF-u.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych turniejach Młodzieżowych Mistrzostw Polski!


Marcin Pułaczewski (FC Toruń)

F.C. Toruń