Pierwszy ligowy pojedynek w 2019 roku mają przed sobą futsaliści FC Toruń. I już na początek ligowego grania w nowym roku gospodarzy czeka bardzo ambitne wyzwanie. Do Torunia przyjeżdża bowiem wicemistrz Polski Gatta Active Zduńska Wola. Goście po 11 kolejkach z dorobkiem 18 punktów zajmują piąte miejsce w tabeli Futsal Ekstraklasy. Gatta być może w obecnych rozgrywkach nie jest drużyną tak błyskotliwą jak w latach poprzednich, jednak futsaliści ze Zduńskiej Woli wzrost formy zasygnalizowali w ostatnim meczu 2018 roku. 14 grudnia Gatta na własnym boisku pokonała mistrza kraju Rekord Bielsko-Biała 6:3. Obecne rozgrywki futsaliści FC Toruń rozpoczęli od wyjazdowego pojedynku właśnie z Gattą Active. 15 września w Zduńskiej Woli padł remis 2:2. Bramki dla naszej drużyny zdobyli Mateusz Waszak i Marcin Mikołajewicz.

-Znamy się jak łyse konie. Mnóstwo razy ze sobą graliśmy. Gatta to bardzo doświadczony rywal. Mecze przeciwko nim są zawsze bardzo ciężkie. Czeka nas arcytrudny pojedynek. Wypadł nam Tomek Kriezel, który pauzuje za kartki, także tym bardziej czeka nas trudne zadanie. Gramy jednak u siebie i wierzę głęboko w to, że wyjdziemy na mecz w pełni skoncentrowani i trzy punkty zostaną w Toruniu – mówi przed pojedynkiem Marcin Mikołajewicz.

W przerwie zimowej z klubem pożegnali się Marcin Tokarski i Paweł Kwiatkowski. Jednak to nieobecność Tomasza Kriezela jest największym problemem trenera Łukasza Żebrowskiego. Reprezentant Polski sobotni mecz obejrzy z trybun.

-W związku z tym, że kartki się kumulują to jest normalna absencja. Pewnie nie jest to ostatnia taka sytuacja w tym sezonie. Wiemy o tym od dawna i przygotowujemy się bez Tomka. Musimy poradzić sobie w tym meczu bez niego – komentuje trener FC Toruń Łukasz Żebrowski.

Po 11 kolejkach rozgrywek torunianie mają na swoim koncie 26 punktów. Football Club to wicelider Futsal Ekstraklasy ze stratą zaledwie jednego oczka do mistrza Polski Rekordu Bielsko-Biała. Pojedynek z Gattą Active Zduńska Wola zostanie rozegrany w sobotę 12 stycznia o godzinie 17:30 w hali Uniwersyteckiego Centrum Sportowego przy ulicy Św. Józefa 17. Tradycyjnie wstęp na mecz jest bezpłatny. Mamy także ważną informację dla kibiców, którzy nie będą mogli zobaczyć pojedynku z Gattą Active z trybun hali UCS-u. Bezpośrednią transmisję z bardzo ciekawie zapowiadającego się starcia przeprowadzi telewizja Sportklub.

F.C. Toruń