Trzy medale Mistrzostw Polski, ponad 160 spotkań i 37 goli w Futsal Ekstraklasie zdobył dla FC Toruń Mateusz Waszak.

W nadchodzącym sezonie „Wasziego” nie zobaczymy niestety w „pomarańczowo – czarnym” trykocie.

Zawodnik trafił do FC Toruń prosto z finałów młodzieżowych Mistrzostw Polski, które zostały rozegrane w Unisławiu przed startem sezonu 2015/2016. Od tamtej pory przeszedł długą drogę; od „świeżaka” do gracza etatowego. Zawodnika podstawowego składu. Po sezonie 2019/2020 Mateusz Waszak został także wybrany do najlepszej piątki Futsal Ekstraklasy. To był bez wątpienia najlepszy sezon „Wasziego”! W przedwcześnie zakończonym sezonie zdobył wtedy 13 goli.

Mateusz został bohaterem wyjazdowego meczu w Zduńskiej Woli. Torunianie wygrali z Gattą 4:0, a Waszak zdobył w tym meczu aż 3 gole. Wcześniej w tym samym sezonie wbił 2 gole Mistrzom Polski, a „pomarańczowo – czarni” po porywającym meczu zremisowali w Arenie Toruń z Rekordem 3:3.

Pięknych wspomnień jest dużo więcej! Mateusz Waszak to piłkarz, który na stałe zapisał się w historii Football Club Toruń, który dumnie reprezentował przez 7 pełnych sezonów!

„Waszi” dziękujemy za litry wylanego na treningach potu, Twoje zaangażowanie i ciężką pracę. Dziękujemy za mnóstwo sportowych emocji, których nam dostarczałeś!

Wierzymy, że nasze futsalowe szlaki kiedyś jeszcze się przetną. Mówimy zatem do zobaczenia, a nie do widzenia!

POWODZENIA „WASZULKA”!!


Marcin Pułaczewski (FC Toruń)

F.C. Toruń