W najbliższy weekend (14-15.08) będziemy rywalizować w drugiej edycji turnieju „Wilanów Cup”! O zwycięstwo powalczy łącznie 8 drużyn. FC Reiter Toruń swoje mecze będzie rozgrywać w grupie A.


grafika: AZS UW Darkomp Wilanów

To doskonała okazja żeby sprawdzić formę poszczególnych zawodników na tle rywali, z którymi już niedługo będziemy rywalizować w Stastcore Futsal Ekstraklasie. Niestety na turnieju zabraknie naszego czołowego zawodnika. Marcin Mrówczyński nie może pojechać do Warszawy ze względów osobistych.

„Pomarańczowo – czarni” rozpoczną zmagania w sobotę przed południem. Pierwszym rywalem torunian będzie FC10 Zgierz. To 3 drużyna I ligi, która do samego końca liczyła się w walce o udział w barażach. Zgierzanie nie ukrywają swoich aspiracji. O awans do Futsal Ekstraklasy chcą powalczyć w nadchodzącym sezonie.

Kolejnym rywalem FC Reiter Toruń będzie wzmocniony zespół Dremana Futsal Opole Koprachcice. Do drużyny, w której występuje doskonale znany toruńskim kibicom Krzysztof Elsner dołączyli m.in reprezentanci Polski – Tomasz Lutecki i Arkadiusz Szypczyński.

Ostatnim grupowym rywalem drużyny prowadzonej przez Łukasza Żebrowskiego będzie beniaminek Statscore Futsal Ekstraklasy – Legia Warszawa, która w pierwszej edycji turnieju „Wilanów Cup” zajęła trzecie miejsce.


grafika: AZS UW Darkomp Wilanów

Patronat nad turniejem objął Polski Związek Piłki Nożnej, który ufunduje nagrody dla poszczególnych drużyn oraz Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Trzymajcie kciuki za FC Reiter Toruń! O wynikach będziemy Was informować na bieżąco w naszych Social Mediach.

Marcin Pułaczewski (FC Toruń)

F.C. Toruń