Młodzieżowy reprezentant Polski, który we wrześniu pojedzie na Mistrzostwa Europy U-19 dołączył do FC Reiter Toruń!

KAMIL ROLL WITAMY W TORUNIU!!


W poprzednim sezonie Kamil Roll występował na II ligowych parkietach w swoim macierzystym Klubie – Beniaminek 03 Starogard Gdański. Szerokim echem odbiło się jego powołanie na zgrupowanie seniorskiej reprezentacji Polski. Jego dobra postawa została dostrzeżona przez selekcjonera Błażeja Korczyńskiego.

Dodajmy, że Kamil Roll jest także niezwykle ważnym ogniwem reprezentacji U-19 prowadzonej przez Łukasza Żebrowskiego.

„To uniwersalny zawodnik. Współpracę ze mną w reprezentacji rozpoczynał na pozycji pivota, a zakończył podczas udanych dla nas eliminacji do Mistrzostw Europy na pozycji rozgrywającego co okazało się strzałem w dziesiątkę! Jak na swój wiek jest już silny fizycznie, adoptuje się w intensywnej grze, dobrze radzi sobie w destrukcji , ale potrafi również zawiązać akcję ofensywną. Jeśli z pokorą stawiał kolejne kroki na ścieżce rozwoju to nie tylko nasz Klub ale cały polski futsal będzie miał z niego pociechę” – mówi „Żebro”.

Co o swoim przyjściu do Torunia mówi sam piłkarz ?

„Bardzo mi się tu spodobało na treningach i dużo zawdzięczam trenerowi Żebrowskiemu, który dużo mi pomógł , bardzo dużo mnie nauczył i cieszę się ze mogę grać w tej Drużynie”.

My także bardzo się cieszymy! Kamil trzymamy kciuki i życzymy powodzenia na parkietach Futsal Ekstraklasy!

Jesteśmy przekonani, że w Toruniu baaaardzo się Tobie spodoba!

Marcin Pułaczewski (FC Toruń)

F.C. Toruń