Patryk Szczepaniak powrócił do FC Toruń w minionym sezonie po czterech latach przerwy! Trener Łukasz Żebrowski ceni sobie jego doświadczenie i chwali zawodnika za nie tylko boiskową inteligencję. „Patryk świetnie wkomponował się w zespół, to piłkarz myślący na boisku i ciężko pracujący na każdym treningu” – dodaje Żebro.

Przypomnijmy, że „Słej” był w FC Toruń od samego początku. Został wybrany pierwszym kapitanem „pomarańczowo – czarnych” i wspólnie z drużyną świętował awans do Futsal Ekstraklasy w sezonie 2014/2015. Wcześniej występował w zespole Marwitu Toruń oraz na I ligowym froncie w Constracie Lubawa i TAF-ie Toruń. Jego boiskowe doświadczenie jest więc nieocenione!

W miniony sezonie Patryk był pewnym punktem drużyny. Zdobył 8 bramek. Łącznie dla FC Toruń rozegrał poand 80 ligowych spotkań i zdobył w nich 16 goli!

„Patryk po powrocie do FC Toruń pokazuje swoją prawdziwą wartość. To zupełnie inny piłkarz. Zawodnik inteligentny i mocno zaangażowany! Także prywatnie jest człowiekiem „do rany przyłóż” – mówi kapitan drużyny Marcin Mikołajewicz.

Młodsi gracze „pomarańczowo – czarnych” podkreślają, że zawsze mogą liczyć na wsparcie i wskazówki z jego strony.

Michał Wojciechowski dodaje: „Patryk to wzór do naśladowania dla młodych zawodników. Zawsze zaangażowany na sto procent, nie ma znaczenia czy to trening, mecz z zespołem z ostatniego miejsca czy też z Mistrzem Polski. Cieszę się, że mamy takiego zawodnika w naszych szeregach”

Słeju, cieszymy się, że ponownie jesteś z nami, a Twoja przygoda z FC Toruń trwa! Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia na parkietach Statscore Futsal Ekstraklasy! Jesteśmy pewni, że potwierdzić swoją wartość i wysoką dyspozycję w każdym meczu! Piona! 👋

Poniżej znajdziecie krótki wywiad z Patrykiem. Lektura obowiązkowa! 🙂

Patryk, jak oceniasz miniony sezon i swój powrót do FC Toruń ? Chyba nie żałujesz tej decyzji ?
Powrót do drużyny oceniam bardzo pozytywnie. Dużą radość sprawiał mi każdy trening oraz możliwość ponownej rywalizacji w Futsal Ekstraklasie.

Jak oceniasz współpracę z trenerem Łukaszem Żebrowskim ?
Z perspektywy sezonu współpracę z trenerem oceniam bardzo pozytywnie. Jego pasja do futsalu jest zaraźliwa. Czuje, że przy trenerze Łukaszu jestem jeszcze w stanie wiele nauczyć się.

Miniony sezon dla FC Reiter Toruń nie był łatwy.
To prawda. Sezon w czasie pandemii był bardzo specyficzny. Brak kibiców na trybunach. Kontuzje, które dotknęły drużynę. Wąska kadra w decydujących meczach sezonu. To wszystko wystawiło nas na próbę, która na pewno nas umocniło jako drużynę.

Jak oceniasz szansę FC Reiter Toruń w konfrontacji z innymi zespołami ? Jakie cele stawiasz sobie na nowy sezon ?
Na razie jest ciężko ocenić jak będzie wyglądała nasza rywalizacja w lidze. Potencjał w naszej drużynie jest duży, a mogą to jeszcze poprawić wzmocnienia na, które czekamy. Indywidualnie mam życzenie, aby drużynę omijały kontuzje, a powinno być bardzo dobrze. Jestem optymistą!

Na koniec pozdrawiam Sylwestra Kiepera 🙂 Dużo zdrówka!!!

Oczywiście przyłączamy się do życzeń! NEVER GIVE UP SYLWEK!
Marcin Pułaczewski (FC Toruń)

F.C. Toruń