Drużyna Football Club Toruń weźmie udział w turnieju Pucharu Polski Beach Soccera, który odbędzie się na Stadionie Letnim w Gdańsku od 10 do 12 lipca. Boisko na plaży znajduje się między wejściami numer 53 i 54 w gdańskim Brzeźnie.

FC Toruń rywalizować będzie w grupie pierwszej, a rywalem „pomarańczowo – czarnych” będą: Tonio Team Sosnowiec, Zdrowie Garwolin, Hetman Tykocin i Sopocka Akademia Piłkarska.

Osiem najlepszych drużyn awansuje do turnieju Mistrzostw Polski, który odbędzie się w sierpniu.

Grającym trenerem FC Toruń jest Marcin Mikołajewicz, a w kadrze zespołu znajdziemy nazwiska doskonale znane kibicom futsalu!

Na plaży w Brzeźnie zagrają m.inn: Krzysztof Elsner, Mateusz Cyman, Sylwester Kieper, Patryk Szczepaniak, Bartosz Elwartowski, czy Łukasz Wierzchowski.

Przypomnijmy, że w poprzednim roku FC Toruń obok Rapidu Lublin był jednym z dwóch zespołów, które awansowały do najwyższej klasy rozgrywkowej. Turniej finałowy pod koniec lipca odbył się w naszym mieście na plaży Toruń Plaza. (zdjęcie)

Miejmy nadzieję, że także w turnieju Pucharu Polski w Gdańsku zawodnicy FC Toruń dostarczą swoim sympatykom powody do radości. Trzymamy kciuki!

tekst: Marcin Pułaczewski

F.C. Toruń