Marcin Mikołajewicz to legenda polskiego futsalu! „Miki” ma na koncie ponad 100 występów w reprezentacji Polski, której również był kapitanem. Wspólnie z reprezentacją po 18 latach awansował na Mistrzostwa Europy, które w 2018 roku odbyły się w Słowenii.

Klubowe osiągnięcia kapitana FC Toruń także są imponujące! Mikołajewicz dwukrotnie był wybierany jako najbardziej wartościowy gracz Futsal Ekstraklasy. W sezonie 2012/2013 jako zawodnik Pogoni 04 Szczecin i 2017/2018 jako piłkarz FC Toruń. Także dwukrotnie sięgał po koronę króla strzelców. W sezonie 2016/2017 zdobył dla „pomarańczowo – czarnych” 30 bramek, a w kolejnym 34.

Łącznie na parkietach Futsal Ekstraklasy zdobył ponad 200 bramek, a dla FC Toruń aż 138 goli w 129 meczach!

Miniony sezon nie był dla Mikołajewicza szczęśliwy. Zmagający się z kontuzją zawodnik powrócił na parkiet dopiero pod koniec listopada. W meczu z Piastem wpisał się na listę strzelców, a miniony sezon zakończył z dorobkiem 5 goli!

Przypomnijmy, że swoją futsalową przygodę „Miki” rozpoczynał w Tacho Toruń. Później występował w Hurtapie Łęczyca, Marwicie Toruń oraz Pogoni 04 Szczecin skąd wrócił do Torunia.

Nadchodzący sezon będzie dla Mikołajewicza już siódmym w drużynie FC Toruń! Miejmy nadzieję, że szczęśliwym dla samego zawodnika jak i „pomarańczowo – czarnych”. Instynkt strzelecki to coś czego się nie traci. Sam zawodnik nie myśli jednak o indywidualnych statystykach, a o dobrych wynikach toruńskiej drużyny w sezonie 2020/2021.

Kapitanie, życzymy powodzenia i trzymamy kciuki! Życzymy kolejnego „worka” goli w rozgrywkach Futsal Ekstraklasy i radości z dobrych wyników FC Toruń!

Marcin Pułaczewski (FC Toruń)

F.C. Toruń