W ósmej kolejce Futsal Ekstraklasy futsaliści FC Toruń zmierzą się na wyjeździe z Red Devils Chojnice. Torunianie przystąpią do tego pojedynku zbudowani ligowym zwycięstwem z AZS-em UŚ Katowice. FC pokonał akademików na własnym boisku 3:2. Była to czwarta z rzędu wygrana drużyny prowadzonej przez Łukasza Żebrowskiego. Torunianie są liderem Futsal Ekstraklasy ale trzeba pamiętać, że jeden zaległy mecz do rozegrania mają jeszcze mistrzowie Polski z Rekordu Bielsko-Biała. W grodzie Kopernika nikt jednak nie zamierza oglądać się na rywali. Torunianie chcą punktować w każdym kolejnym pojedynku aby utrzymać przodownictwo w tabeli jak najdłużej.

Niedzielny rywal FC Toruń to aktualnie dziewiąty zespół Futsal Ekstraklasy. Futsaliści Red Devils Chojnice w siedmiu pojedynkach zgromadzili na swoim koncie siedem punktów. W samych Chojnicach, które znane są z futsalowych tradycji liczono pewnie na więcej. W Toruniu nikt jednak nie lekceważy rywali. O tym jak trudno gra się z „czerwonymi diabłami” na ich boisku przekonali się w tym sezonie już futsaliści Acany Orzeł Jelcz Laskowice. Rewelacyjnie spisująca się w tym sezonie drużyna wyjechała z Chojnic z zerowym dorobkiem.

Pojedynek w Chojnicach rozpocznie się w niedzielę 18.11.2018 o godzinie 18. Relację na żywo będzie można śledzić za pośrednictwem portalu tvcom.pl.

F.C. Toruń