Choć pierwszy mecz w Statscore Futsal Ekstraklasie „pomarańczowo – czarni” rozegrają 11 września, to śmiało można powiedzieć, że sezon 2021/2022 już się rozpoczął!

W tym tygodniu „pomarańczowo – czarni” spotkali się na pierwszym treningu po wakacyjnej przerwie i rozpoczęli okres przygotowawczy.

Trener Łukasz Żebrowski cieszy się, że w Toruniu udało się zatrzymać trzon zespołu oraz wzmocnić kadrę m.in Kolumbjczykiem Danielem Gallego Garcia, czy wracającym do Torunia po rocznej przerwie Mateuszem Cymanem. Dodajmy od razu, że to nie jedyne transfery „pomarańczowo – czarnych”

W planach przygotowań sporo spotkań sparingowych i udział FC Reiter Toruń w turnieju „Wilanów Cup”, który odbędzie się w Warszawie w połowie sierpnia.

Już na starcie okresu przygotowawczego swoją formą imponuje kapitan drużyny Marcin Mikołajewicz. „Miki” przyznaje, że dla niego okres przygotowawczy rozpoczął się dużo szybciej.

Przypomnijmy, że w tym sezonie Marcin Mikołajewicz dzięki uprzejmości Zarządu Football Club Toruń będzie nie tylko grał, ale także wspierał swoim doświadczeniem inny z toruńskich klubów futsalowych. Jednak jak sam podkreśla: „Priorytetem jest FC Toruń”.

Dzisiaj kolejny trening „pomarańczowo – czarnych” oraz kolejny transfer! Nazwisko kolejnego zawodnika, który dołącza do FC Reiter Toruń poznacie jeszcze dzisiaj.

Marcin Pułaczewski (FC Toruń)

F.C. Toruń