Maksymilian Lewandowski swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał na dużym boisku w drużynie STS Zamek Bierzgłowski. Zawodnik ma również krótkie epizody w zespole Elany Toruń oraz Zdroju Ciechocinek.

Jak mówi: „Zdecydowanie bardziej lubię grać w hali. Tutaj czuję się pewniej i mogę zaprezentować swoje walory”.

Jednym z mocnych punktów nowego zawodnika FC Toruń jest technika, co podkreśla także trener Łukasz Żebrowski:

„Maksiu jest zawodnikiem bardzo dobrym technicznie, ale uważam, że ma w sobie jeszcze spore rezerwy. To perspektywiczny i rozwojowy zawodnik. Futsalowa przyszłość przed nim. Jestem pewien, że w naszej drużynie jego talent jeszcze się rozwinie”.

Sam zawodnik nie ukrywa, że głównym powodem dla którego zdecydował się na grę w FC jest właśnie osoba trenera Łukasza Żebrowskiego. Lewandowski był jednym z futsalistów, który wystąpił na Mistrzostwach Europy, gdzie młodzi Polacy zdobyli brązowe medale.

Z tej drużyny w kadrze FC Toruń jest jeszcze Konrad Jekiełek i Krzysztof Iwanek. „Wierzę w to, że wspólnie stworzymy fajne futsalowe trio i nadal będziemy się rozwijać pod okiem trenera Żebrowskiego” – mówi 20 – letni piłkarz.

„Maksymilian Lewandowski to bardzo skromny, poukładany i pracowity zawodnik. Był bardzo zdeterminowany, aby zagrać w naszej drużynie” – mówi „Żebro”

Miniony sezon Lewandowski spędził w drużynie toruńskiego TAF-u. Wcześniej reprezentował ten klub w rozgrywakch młodzieżowych.

W wolnym czasie nowy piłkarz „pomarańczowo – czarnych” trenuje na siłowni (dzisiaj plecy i brzuch 😉 ) oraz opiekuje się o 7-lat młodszym bratem – Kacprem.

Jak mówi Lewandowski: „Chcę wykorzystać szansę, którą dostałem. Głupio gdybym tego nie zrobił. Jestem pewien, że praca, którą wykona trener Żebrowski pozwoli mi jeszcze się rozwinąć i stać się lepszym futsalistą. Już dwa pierwsze treningi utwierdziły mnie w przekonaniu, że była to słuszna decyzja. Nie mogę doczekać się kolejnych treningów i debiutu w Futsal Ekstraklasie”

Maks, witamy w „pomarańczowo – czarnej” Rodzinie! Cieszymy się, że jesteś z nami, życzymy powodzenia i trzymamy kciuki za udane występy w FC Toruń!


Marcin Pułaczewski (FC Toruń)

F.C. Toruń