Dla Marcina Mikołajewicza to ostatni sezon w drużynie FC Reiter Toruń i tym samym na parkietach STATSCORE Futsal Ekstraklasy!

Na tę chwilę jest nam niezwykle trudno wyobrazić sobie zespół bez „MIKIEGO”, ale w pełni rozumiemy i szanujemy decyzję Marcina.

Dla samego zawodnika to była także bardzo trudna decyzja, ale cytując słowa piosenki zespołu Perfect: „Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść…”

21 maja w hali „Spożywczaka” Marcin Mikołajewicz pożegna się z toruńską publicznością i podziękuje za wiele lat wsparcia! Brzmi jak ponury żart, ale takie są fakty.

W drużynie FC Toruń „MIKI” spędził osiem sezonów. Rozegrał ponad 170 spotkań zdobywając w nich ponad 170 goli!

Z toruńskim zespołem Marcin Mikołajewicz celebrował awans do Futsal Ekstraklasy, a później Wicemistrzostwo Polski i dwa brązowe medale, w czym oczywiście ogromny udział naszego kapitana! W sezonie 2016/2017 został wybrany najbardziej wartościowym piłkarzem Futsal Ekstraklasy, a w latach 2016/17 i 2017/18 sezon kończył z koroną „Króla Strzelców”

Marcin Mikołajewicz seryjnie zdobywał gole dla „pomarańczowo – czarnych” i wszystkich zespołów, w których miał okazję występować wcześniej. 247 goli w w Futsal Ekstraklasie to obecnie 8 wynik w klasyfikacji wszechczasów. Coś nam podpowiada, że ta liczba może jeszcze się zmienić. 🙂

Zapiszcie sobie w kalendarzu datę 21 maja! To pożegnanie „MIKIEGO” z toruńskimi Kibicami. Tego dnia w hali „Spożywczaka” nie zabraknie wielu atrakcji oraz zapewne .. wzruszeń… Obecność na meczu z Górnikiem Polkowice obowiązkowa!

To ostatni sezon „Mikiego” w FC Toruń i STATSCORE Futsal Ekstraklasie. MARCIN – DZIĘKUJEMY ZA WSZYSTKO! Dziękujemy za każdą bramkę, setki wzruszeń i radości, których przez lata nam dostarczyłeś!

Marcin Pułaczewski (FC Toruń)

F.C. Toruń