FC Reiter Toruń Young, czyli zespół do lat 19 rozpocznie jutro rywalizację w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski! Turniej, w którym wystąpią „pomarańczowo – czarni” odbędzie się w sobotę (12.12) w Unisławiu. W dalekiej perspektywie turniej finałowy Mistrzostw Polski.

Na treningi prowadzone przez Marcina Mikołajewicza zgłosiło się wielu młodych zawodników, co pokazuje jak popularną dyscypliną w Toruniu jest futsal! „Miki” musiał dokonać nawet selekcji, co wcale nie było takie łatwe.

„Nie mogę doczekać się sobotniego turnieju. Mam grupę fajnych ludzi. Jestem z nich bardzo zadowolony” – komplementuje swoich zawodników trener Mikołajewicz.

Kacper Machałowski to jeden z bardziej doświadczonych zawodników w drużynie U-19. Młody zawodnik pojawił się na „treningu otwartym” FC Toruń w maju i od tamtej pory trenuje z pierwszym zespołem.

Jaka jest różnica między treningami z Marcinem Mikołajewiczem i trenerem Łukaszem Żebrowskim ? Kacper odpowiedział na to trudne pytanie. Widzi w nich wiele podobieństw.

„Myślą podobnie. Oba treningi są bardzo wymagające” – powiedział w rozmowie z Media Manager’em FC Toruń Marcinem Pułaczewskim – Kacper Machałowski. Posłuchajcie!

Jednym z nieobecnym w trakcie pierwszego turnieju będzie Krystian Głodowski, który dołączył do „pomarańczowo – czarnych” w poprzednim sezonie.

„Głodek” dwa miesiące temu przeszedł operację kolana i dosłownie pali się do gry. Entuzjazm zawodnika studzą jednak klubowi trenerzy i fizjoterapeuta.

Krystian Głodowski ma jednak nadzieję, że wystąpi w kolejnych turniejach Młodzieżowych Mistrzostw Polski w futsalu.

Torunianie rozpoczną turniej w sobotę o godzinie 9:00 od meczu z gospodarzami.

Poniżej prezentujemy pełen terminarz i za młode futsalowe wilki z Torunia trzymamy kciuki! Pokażcie na co Was stać Panowie! Trzymamy kciuki!

Terminarz/wyniki
9:00 Unisław Team – FC Toruń
9:45 Boruta Zgierz – TAF Toruń
10:30 Unisław Team – Red Devils Chojnice
11:15 FC Toruń – Boruta Zgierz
12:00 Red Devils Chojnice – TAF Toruń
12:45 Unisław Team – Boruta Zgierz
13:30 Red Devils Chojnice – FC Toruń
14:15 Unisław Team – TAF Toruń
15:00 Red Devils Chojnice – Boruta Zgierz
15:45 TAF Toruń – FC Toruń

Młodzi zawodnicy FC Toruń trenowali ciężko w Arenie Toruń. Ich przygotowania i udział w turnieju Młodzieżowych Mistrzostw Polski wspiera Gmina Miasta Toruń!

Dziękujemy bardzo! Postaramy się odwdzięczyć dobrą postawą na parkiecie!

Marcin Pułaczewski (FC Toruń)

F.C. Toruń