Cookie Consent by FreePrivacyPolicy.com
home

Home

search

Odkryj

groups

Kadra

event

Terminarz

tag

Social Media

Kamil Roll #9

Skrzydłowy
Wzrost Waga Data urodzenia
183 cm 73 kg 2003-03-01

O tym jak dużym talentem i perspektywicznym piłkarzem jest Kamil Roll może świadczyć fakt, że będąc zawodnikiem II - ligowego Beniaminka 03 Starogard Gdański w wieku 18 lat został powołany do seniorskiej reprezentacji Polski.

Sam zawodnik wie jednak o tym, że przed nim jeszcze mnóstwo pracy, a swoje futsalowe umiejętności postanowił podnosić pod okiem Łukasza Żebrowskiego, któremu jak sam mówi zawdzięcza bardzo dużo. Podobnie zresztą jak trenerom Beniaminka 03 oraz swojej rodzinie i dziewycznie. Tak! Zła wiadomość dla wszystkich fanek "Rollasa". Piłkarz jest "zajęty".

Na pierwszym treningu pojawił się w wieku 6 lat. Gdyby nie piłka, postawiłby na koszykówkę. W dniu meczu na parkiet zawsze wchodzi prawą nogą, choć bramki potrafi strzelać także lewą! :)

Do Football Club Toruń Kamil trafił przed startem sezonu 2022/2023, choć trener Żebrowski już wcześniej miał Go na oku. Piłkarz był filarem młodzieżowej reprezentacji Polski, z którą w 2022 roku zajął trzecie miejsce na Mistrzostwach Europy w Hiszpanii. I to właśnie mecz z gospodarzami turnieju, którym Polacy stawiali dzielny opór, a zwycięzcę wyłoniła dopiero dogrywka jest dla niego jak na razie "Meczem numer 1" w karierze!

Kamil Roll szybko zaaklimtyzował się w zespole "pomarańczowo - czarnych", a debiutancką bramkę w FOGO Futsal Ekstraklasie zdobył w dniu 75 rocznicy urodzin swojego Wielkiego Krajana Kazimierza Deyny, także pochodzącego ze Starogardu Gdańskiego.

"Rollas" jest powoływany na zgrupowania reprezentacji Polski, z którą walczy o awans na Mistrzostwa Świata. Zagrał z Grecją, czy w Baku z Azerbejdżanem, a kolejne występy w orzełkiem na piersi wydają się być tylko kwestią czasu.

Jego piłkarskim idolem jest Cristiano Ronaldo, a klubem, któremu kibicuje szczególnie mocno jest Real Madryt. Kamil Roll ceni sobie fachowy komentarz Dariusza Szpakowskiego, oraz trenera Łukasza Żebrowskiego, którego uważa za świetnego motywatora i taktyka. Podkreśla także, że u trenera FC Toruń nie ma lekko. "Jest wymagający i na każdym treningu wymaga ciężkiej pracy, ale wiem, że to może wyjść mi tylko na dobre" - podkreśla młody zawodnik FC Reiter Toruń.