Serdecznie zapraszamy wszystkich fanów piłki nożnej na niesamowite widowisko – mecze futsalu w Toruniu i Bydgoszczy! Już we wrześniu w towarzyskim dwumeczu zobaczymy Reprezentacje Polski oraz Brazylii. Bilety są już w sprzedaży!

Takie mecze nie zdarzają się często! Nie lada gratka dla miłośników piłki nożnej! 2.09 w Arenie Toruń, a 4.09 w hali sportowo – widowiskowej „Łuczniczka” w Bydgoszczy Polska zagra z Brazylią!

Czołowy zespół na świecie – Brazylia – będzie najbliższym rywalem „biało-czerwonych” w ramach rozpoczynających się przygotowań do Mistrzostw Europy w Futsalu, które na przełomie stycznia i lutego przyszłego roku odbędą się w Holandii.

Podopieczni Błażeja Korczyńskiego będą mieli okazję dwukrotnie zmierzyć się z rywalem z kraju, w którym króluje nie tylko samba, ale również futsal. Tak wygląda lista powołanych na to spotkanie reprezentantów Polski! Na parkiecie zobaczymy doskonale znanych toruńskim kibicom: Krzysztofa Elsnera i Tomasza Kriezela, którzy wspólnie z FC Toruń sięgali m.in po Wicemistrzostwo Polski!

Lista powołanych zawodników:

Michał Klaus (AZS UW DARKOMP Wilanów)
Michał Kałuża (Club Deportibo Burela Futbol Sala)
Krzysztof Elsner (Dreman Opole Komprachcice)
Tomasz Lutecki (Dreman Opole Komprachcice)
Arkadiusz Szypczyński (Dreman Opole Komprachcice)
Jakub Kąkol (GI Malepszy Futsal Leszno)
Dominik Solecki (GI Malepszy Futsal Leszno)
Sebastian Grubalski (Constract Lubawa)
Mateusz Madziąg (Constract Lubawa)
Tomasz Kriezel (Constract Lubawa)
Łukasz Błaszyczyk (Red Dragons Pniewy)
Patryk Hoły (Red Dragons Pniewy)
Michał Kubik (Rekord Bielsko-Biała)
Sebastian Leszczak (Rekord Bielsko-Biała)
Bartłomiej Nawrat (Rekord Bielsko-Biała)
Michał Marek (Rekord Bielsko-Biała)
Kamil Surmiak (Rekord Bielsko-Biała)

Warto dodać, że Brazylijczycy przebywają w Polsce na końcowym zgrupowaniu przed MŚ, które we wrześniu odbędą się na Litwie.
Nasze ostatnie pojedynki z „Canarinhos” rozegraliśmy w Polsce w kwietniu 2019 roku, górą byli żółto-zieloni wygrywając dwukrotnie: 5:1 w Koszalinie i 7:2 w Bydgoszczy. Nadarza się zatem okazja do rewanżu!
Choć łatwo nie będzie, to kibice mogą być pewni emocji największego kalibru!

To jednak nie koniec dobrych informacji dla kibiców futsalu! 8 września w Arenie Toruń w meczu towarzyskim zagrają uczestnicy futsalowego mundialu! Brazylia kontra Serbia!

Już teraz można być pewnym, że będzie to porywające widowisko pełne zwrotów akcji i efektownych zagrań na parkiecie!

Dla obu drużyn będą to ostatnie sprawdziany i zwieńczenie przygotowań do Mistrzostw Świata, które odbędą się na Litwie. Warto tam być i zobaczyć w akcji najlepsze zespoły futsalowe na świecie!

Serbowie to jedna z czołowych drużyn w Europie, chociaż ich obecność na Litwie będzie drugim pojawieniem się na MŚ. „Canarinhos” sympatykom futsalu przedstawiać nie trzeba – w pierwszych 7 mundialach zawsze na podium, etatowi finaliści futsalowego Copa America. Jedyny słabszy występ trafił się na kolumbijskim mundialu w roku 2016, ale należy to rozpatrywać raczej w kategorii wypadku przy pracy.

BILETY NA WSZYSTKIE MECZE SĄ JUŻ DOSTĘPNE NA PLATFORMIE EBILET!!
Poniżej bezpośredni link: https://www.ebilet.pl/sport/sporty-druzynowe/futsal/?partner=footballclubtorun

F.C. Toruń