Wygrywamy z Legią 5:3! RAPORT MECZOWY (video, zdjęcia)

1 rok temu | 09.05.2022, 13:56

„Wygraliśmy ten mecz zasłużenie” – powiedział po spotkaniu z Legią Warszawa trener Łukasz Żebrowski. W meczu 27 kolejki STATSCORE Futsal Ekstraklasy FC Reiter Toruń pokonał zespół ze stolicy 5:3!

„Pomarańczowo – czarni” rozpoczęli spotkanie z przytupem! Już po 12 minutach było 3:0 dla FC Reiter. Strzelanie – od efektownej bramki zdobytej piętą – rozpoczął Marcin Mikołajewicz.

GOL W STYLU FERRAO MARCINA MIKOŁAJEWICZA! STADIONY ŚWIATA! (ZOBACZ)

W pierwszej części meczu dwukrotnie do bramki Legii trafił jeszcze Marcin Mrówczyński i na przerwę torunianie schodzili przy stanie 3:0, choć sytuacji na zdobycie kolejnych goli nie brakowało.

„W pierwszej połowie nas nie było. Nie wyszliśmy z autokaru. Przebudziliśmy się w drugiej” – podkreślił grający trener Legii Mariusz Milewski.

W drugiej części spotkania Legioniści złapali kontakt po golu Krzysztofa Jarosza i kapitalnym uderzeniu Araujo. Torunianie odpowiedzieli jednak kolejnymi bramkami. Najpierw podanie Jeffera wykorzystał Remigiusz Spychalski, a Marcin Mikołajewicz zza połowy trafił do pustej bramki i było 5:2. W ostatniej minucie wynik spotkania ustalił Mateusz Olczak.

To 3 z rzędu zwycięstwo FC Reiter Toruń. Dzięki wygranej „pomarańczowo – czarni” awansowali na 5 miejsce w tabeli i jak podkreśla Łukasz Żebrowski: „Zrobimy wszystko, żeby je utrzymać do końca sezonu”.

grafika: Facebook Futsal Ekstraklasa

Zobaczcie wszystkie bramki w tym meczu i sytuacje bramkowe. Najciekawsze fragmenty spotkania znajdziecie w skrócie przygotowanym przez Futsal Ekstraklasa.

SKRÓT: FC Reiter Toruń – Legia Warszawa 5:3 – KLIKNIJ!

Do końca sezonu pozostały 3 serie spotkań. W najbliższą niedzielę FC Toruń zagra na wyjeździe z Dremanem Opole Komprachcice (15.05, godz. 18:00)

Ostatni mecz tego sezonu w Toruniu odbędzie się 21 maja. W hali „Spożywczaka” zagramy z Górnikiem Polkowice i będzie to mecz wyjątkowy i szczególny… , na który już teraz wszystkich Kbiców zapraszamy!

Poniżej kilka zdjęć z sobotniego meczu z Legią Warszawa autorstwa naszego klubowego fotografa Sławka Kowalskiego (SK-FOTO) Pełną galerię z meczu znajdziecie TUTAJ.