Od wysokiej porażki z Mistrzem Polski Rekordem Bielsko-Biała rundę wiosenną STATSCORE Futsal Ekstraklasy rozpoczęli „pomarańczowo-czarni”. Z perspektywy całego meczu porażka zbyt wysoka, choć trzeba przyznać, że „Rekordziści” obnażyli nasze słabości i bezlitośnie wykorzystał indywidualne błędy zawodników FC Reiter Toruń.

Spotkanie rozpoczęło się bardzo dobrze! Po dwóch bramkach niezawodnego Marcina Mikołajewicza (5’28” i 10’38”) torunianie prowadzili 2:0.

„2:0 z Mistrzem Polski to żadne prowadzenie” – przyznał po meczu Patryk Szczepaniak. Jakie zatem były powody tak wysokiej przegranej ?

Rekord jeszcze przed przerwą odrobił starty z nawiązka. Po bramkach Pawła Budniaka, Matheusa Ferreiry i samobójczym golu Patryka Szczepaniaka Mistrzowie Polski schodzili do szatni przy prowadzeniu 3:2.

W drugiej części spotkania gole zdobywali już tylko piłkarze z „Cygańskiego Lasu”. Robili to kolejno: Kamil Surmiak, Łukasz Biel, Stefan Rakić, Michał Marek i Mikołaj Zastawnik.

„Na przestrzeni całego meczu zabrakło nam argumentów” – powiedział po meczu trener Łukasz Żebrowski.


„Jesteśmy zawiedzeni, ale podnosimy głowę do góry!” – podkreśla Patryk Szczepaniak.

Dodajmy, że w sobotę w toruńskiej drużynie zadebiutował Kolumbijczyk Jefferson Moreno Ortiz. Jeszcze w lutym do zespołu dołączy znany już kibicom Daniel Gallego Garcia.„Po stronie Rekordu widać było zawodostwo” – podkreślił Łukasz Żebrowski. Dodajmy, że to w pełni profesjonalny zespół. Zawodnicy FC Reiter Toruń łączą grę w piłkę z pracą zawodową.


Na osłodę po przegranej dodajmy, że Marcin Mikołajewicz w meczu z Rekordem zdobył bramkę numer 500 dla FC Toruń w STATSCORE Futsal Ekstraklasie! Drugi gol pozwolił „Mikiemu” awansować na 8 miejsce w klasyfikacji strzelców wszech czasów! 237 goli zdobył do tej pory kapitan „pomarańczowo – czarnych”! W tym sezonie ma ich 13 i jest najskuteczniejszym zawodnikiem toruńskiej drużyny.

Tabela po 16 kolejce STATSCORE Futsal Ekstraklasy.


grafika: Facebook Futsal Ekstraklasa

W najbliższą sobotę FC Reiter Toruń czeka kolejny niezwykle trudny mecz! Tym razem na parkiecie Wicemistrzów Polski – Constractu Lubawa. Spotkanie odbędzie się w sobotę (19.02) o godzinie 16:00.

W meczu z Mistrzem Polski zagraliśmy w składzie:16 kolejka SFE: FC REITER TORUŃ vs REKORD BIELSKO-BIAŁA 2:8 (2:3)

Marcin Mikołajewicz 6, 11 – Paweł Budniak 13, Matheus Ferreira 14, Patryk Szczepaniak 19 (s), Kamil Surmiak 26, Łukasz Biel 31, Stefan Rakić 32, Michał Marek 37, Mikołaj Zastawnik 39

Marcin Pułaczewski (FC Toruń)

F.C. Toruń