W najbliższą niedzielę czeka nas arcytrudny pojedynek z Mistrzem Polski – Rekordem Bielsko-Biała!

Piłkarze z Bielska zdominowali rozgrywki Futsal Ekstraklasy w ostatnich latach. W tym sezonie zespół prowadzony przez Andrzeja Szłapę wywalczył piąty!! z rzędu tytuł mistrzowski. To już szósty w historii tytuł „biało – zielonych”, którzy w tym sezonie awansowali na pierwsze miejsce w tabeli wszechczasów!

Liczby Rekordu są imponujące!

W tym sezonie „Rekordziści” wygrali aż 27 spotkań! W lidze przegrali tylko dwukrotnie; z Clearexem Chorzów i Constractem Lubawa. Mistrzowie Polski są również zabójczo skuteczni! 219 goli w 27 meczach robi wrażenie! Daje to średnią 7,5 gola na jedno spotkanie! Aż trzech graczy Rekordu otwiera listę najskuteczniejszych piłkarzy Statscore Futsal Ekstraklasy.

  • Alex Viana 43 gole
  • Michał Marek 31
  • Artur Popławski 29 bramek

W ostatnich sezonach mecze między obiema drużynami w Toruniu dostarczały Kibicom wielu emocji! Wierzymy, że tym razem będzie podobnie!

2019/2020 FC Toruń – Rekord BB 3:3
2018/2019 FC Toruń – Rekord BB 2:1
2017/2018 FC Toruń – Rekord BB 5:6

W pierwszym meczu obu drużyn rozegranym w Bielsku-Białej zdecydowanie lepsi byli gospodarze, którzy wygrali 7:0. FC Reiter Toruń wystąpił w tym meczu jednak mocno osłabiony. W tym meczu nie zagrał Marcin Mrówczyński, Patryk Szczepaniak, Remigiusz Spychalski, Sylwester Kieper i Konrad Jekiełek. Na boisku mogliśmy za to zobaczyć .. drugiego trenera Krzysztofa Wasilkiewicza, czy ściągniętego w trybie awaryjnym – Roberta Stolarskiego.

31 kolejka Statscore Futsal Ekstraklasy w Arenie Toruń 9 maja 2021 o godzinie 18:00!

Czeka nas piekielnie trudny egzamin w Arenie Toruń! Cały czas w pamięci mamy ostatni mecz obu drużyn w naszym mieście, który z trybun na żywo oglądało niemal 2000 kibiców!


Teraz także możecie być z nami oglądając to hitowe piłkarskie starcie na www.tvcom.pl!

Plan na 9.05 ? Zagrać dobry mecz, dać z siebie wszystko i postawić się Mistrzom Polski!

Urwać punkty tego dnia – to byłoby coś! Bądźcie z nami i dopingujcie nas przed ekranami!

Wierzymy w to mocno, że już niedługo ponownie zobaczymy się na trybunach!

Marcin Pułaczewski (FC Toruń)

F.C. Toruń