W najbliższą sobotę (7.09) startuje nowy sezon Futsal Ekstraklasy ! Wicemistrzowie Polski zmagania rozpoczną jednak dopiero pod koniec września. Trener FC KJ Toruń Łukasz Żebrowski jest trenerem reprezentacji Polski, która przebywa obecnie na zgrupowaniu w Pruszkowie i przygotowuje się do Mistrzostw Europy w Rydze. W związku z tym „pomarańczowo – czarni” ligowe zmagania rozpoczną od 3 kolejki.

Przypomnijmy, że w sezonie 2019/2020 w Futsal Ekstraklasie rywalizować będzie 14 zespołów. Zrezygnowano z rozgrywania rundy finałowej. Najlepszą drużynę w kraju poznamy po rozegraniu 26 ligowych kolejek.

FC KJ Toruń mecz pierwszej kolejki z beniaminkiem Futsal Ekstraklasy – Constractem Lubawa – rozegra w środę 13 listopada. Mecz drugiej kolejki z MOKS-em Słoneczny Stok Białystok rozegramy 18 grudnia. Pełen terminarz pierwszej kolejki wygląda następująco:

Na ligowe parkiety torunianie wybiegną 28 września. Pierwszym rywalem naszych futsalistów będzie zespół Red Dragons Pniewy. Na pierwszy mecz w Toruniu kibice muszą poczekać do początku października.  

F.C. Toruń