W końcu! Czas na powrót do ligowego grania!

Kapitan FC Reiter Toruń Marcin Mikołajewicz liczy, że zespół będą omijały kontuzje. „Miki” nie może doczekać się inauguracji sezonu i dodaje:


Nadchodzący sezon będzie dla „pomarańczowo – czarnych” już 7 z rzędu w Futsal Ekstraklasie! (9 sezon w historii wliczając występy w I lidze) Torunianie w tym czasie wywalczyli 2 brązowe medale i Wicemistrzostwo Polski.

W nadchodzącej batalii FC Reiter nie jest postrzegany jako jeden z kandydatów do medalu, ale jak podkreśla prezes Football Club Toruń Patryk Stasiuk:

„Rozgrywki zakończone na tym samym lub niższym miejscu niż w poprzednim sezonie będzie dla nas porażką. Celujemy w wyższe miejsca. Na pewno, będziemy walczyć w każdym meczu. Jesteśmy w stanie pokonać każdego rywala!”

Trener Łukasz Żebrowski zwraca uwagę na trudny terminarz w pierwszych kolejkach i podkreśla:FC Reiter Toruń rozpocznie jednak sezon z wysokiego „C”! W I kolejce zespół prowadzony przez Łukasza Żebrowskiego zmierzy się w Bielsku – Białej z Mistrzem Polski Rekordem! Spotkanie rozpocznie się o godz. 19:00, a bezpośrednią transmisję zobaczycie na WP Pilot!

https://futsalekstraklasa.pl/aktualnosc/mecze-statscore-futsal-ekstraklasy-na-platformie-wp-pilot

Sympatycy i Kibice „pomarańczowo – czarnych” zobaczą więc debiut nowych zawodników; w tym Kolumbijczyka Daniela Gallego Garcia, który zdaniem trenera Łukasza Żebrowskiego może być objawianiem STASTCORE Futsal Ekstraklasy!

Kolumbijczyk nie może doczekać się swojego debiutu w STATSCORE Futsal Ekstraklasa i zwraca uwagę na świetną atmosferę panującą w zespole:
Dodajmy, że do kadry FC Reiter Toruń dołączył Jakub Wiśniewski, który wcześniej występował w TAF-ie Toruń oraz Mateusz Cyman i Michał Horbacz, którzy trafili do Torunia z beniaminka AZS UG Futsal Gdańsk.Pełną kadrę FC Reiter Toruń na sezon 2021/2022 znajdziecie na stronie: https://futsalekstraklasa.pl/zawodnicy/football-club-torun

Na parkiecie nie zobaczymy już niestety „pierwszej armaty” FC Toruń – Sylwka Kiepera, który musiał zakończyć swoją piłkarską karierę ze względu na poważną kontuzję. W kadrze FC Reiter Toruń nie ma już także Damiana Kondeja i Dawida Bociana.

Wszystkim zawodnikom dziękujemy za grę i ciężką pracę na każdym z treningów! Wiemy, że pozostawiliście dla „pomarańczowo – czarnych” mnóstwo swojego serca i litry wylanego potu na treningach!

Dziękujemy!

Marcin Pułaczewski (FC Toruń)

F.C. Toruń