To ostatnie dni wolnego i urlopów dla zawodników FC Toruń. „Pomarańczowo – czarni” po długiej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa już niedługo wznowią treningi w hali.

„Najważniejsze, że po tak długiej przerwie wracamy do gry” – mówi trener Łukasz Żebrowski, który w poprzednim roku otrzymał nagrodę „Trenera Roku” w Plebiscycie na „Najlepszego Sportowca Torunia 2019”

Pierwsze zajęcia zaplanowane są na 3 sierpnia w hali bocznej Areny Toruń, a już trzy dni później toruńscy futsaliści rozegrają pierwszy mecz kontrolny z beniaminkiem Futsal Ekstraklasy AZS UW Wilanów, który będzie rozegrany w Lubawie.

W ramach przygotowań do nowego sezonu FC Toruń rozegra w sumie pięć sparingów. Spragnieni futsalu kibice będą mieli okazję zobaczyć w akcji „pomarańczowo – czarnych” pod koniec sierpnia. Rywalem naszej drużyny będzie między innymi Legia Warszawa!

„Drużyna jest w przebudowie. Nie boimy się jednak nowych wyzwań, w naszym zespole otwiera się przestrzeń dla nowych zawodników. Kibice mogą być spokojni. W każdym meczu damy z siebie wszystko i walczyć będziemy o zwycięstwo!” – mówi trener Łukasz Żebrowski, dla którego będzie to już czwarty sezon w roli trenera FC Toruń.

Jak będzie wyglądał skład „Pomarańczowo – czarnych” w kolejnym już sezonie na parkietach Futsal Ekstraklasy ?

Nowych twarzy w zespole na pewno nie zabraknie. Już niedługo zaczniemy odsłaniać karty!

Marcin Pułaczewski (FC Toruń)

F.C. Toruń