W niedzielę 12 maja Football Club Toruń podejmie na własnym boisku Clearex Chorzów. Starcie bezpośrednich rywali w ligowej tabeli może być kluczowe dla końcowych rozstrzygnięć w Futsal Ekstraklasie.  W kontekście walki o srebrny medal mistrzostw Polski wszystko będzie jasne tylko w jednym przypadku. Jeżeli gospodarze zwyciężą to zapewnią sobie wicemistrzostwo kraju po raz pierwszy w historii. Każdy inny rezultat pozostawi sprawę srebrnego medalu otwartą. Wszystko rozstrzygnie się wtedy w dwóch ostatnich ligowych pojedynkach.

Kibicie w Toruniu wierzą jednak, że już w niedzielę mogą być świadkami historycznego momentu. O wygraną FC Toruń będzie jednak bardzo trudno biorąc pod uwagę doświadczenia z kończącego się powoli sezonu. Obie ekipy mierzyły się ze sobą dwukrotnie i za każdym razem górą był Clearex. 8 października 2018 roku FC Toruń przegrał na własnym boisku z Clearexem Chorzów 1:6. Co ciekawe jedyną w tamtym pojedynku bramkę dla gospodarzy zdobył były już zawodnik FC Marcin Tokarski. Rewanż w Chorzowie także padł łupem Clearexu. 30 marca tego roku drużyna z południa Polski wygrała 3:1. Strzelcem honorowego gola był Tomasz Kriezel.

Pojedynek z Clearexem zostanie rozegrany w niedzielę 12 maja w hali Uniwersyteckiego Centrum sportowego przy ulicy Św. Józefa 17. Początek starcia o godzinie 18;00. Transmisja na żywo na antenie Telewizji Toruń oraz za pośrednictwem portalu tvcom.pl

F.C. Toruń