5 kolejek do końca, 15 punktów do zdobycia i w perspektywie 5 miejsce na koniec sezonu. Ale przede wszystkim dobra i skuteczna forma, oraz radość z gry dla kibiców i samych zawodników! STATSCORE Futsal Ekstraklasa wychodzi na ostatnią prostą!

W sobotę FC Reiter Toruń zagra na wyjeździe z Team Lębork. Mecz o 12:00 do zobaczenia w Canal+ Sport 5 i Canal+ online!Drużyna z województwa pomorskiego walczy o ligowy byt. W poprzedniej kolejce lęborczanie wysoko przegrali w Białymstoku (0:5) i znaleźli się w strefie spadkowej.

Drużyna prowadzona przez Wojciecha Piętę nie może sobie pozwolić na kolejne straty punktów, co zwiastuje zacięte i pasjonujące widowisko, bo torunianie jadą do Lęborka po trzy punkty!

„Nasz margines błędu z każdym meczem się zawęża. Po meczu w Białymstoku widzę sporo pozytywów w naszej grze i liczę na to, że przeciwko FC Toruń będzie to jednak wyglądało zdecydowanie lepiej. Na pewno będziemy jednak walczyć. Na tę chwilę jesteśmy w strefie spadkowej, zrobimy jednak wszystko, aby z niej uciec” – czytamy na stronie internetowej www.futsalekstraklasa.pl

Co przed meczem powiedział szkoleniowiec „pomarańczowo – czarnych” ?

„Staram się być krytyczny i chciałbym, abyśmy grali w meczach w sposób bardziej zbilansowany – notując dwie dobre połowy, a nie tylko jedną (…) Nasza sytuacja jest dość komfortowa, jesteśmy bowiem w tej centralnej części tabeli. To jednak wymaga od nas, abyśmy sami wytworzyli sobie klimat mobilizacji i walki o to piąte miejsce, które wciąż jest w naszym zasięgu.” – mówi dla oficjalnej strony Futsal Ekstraklasy Łukasz Żebrowski.

Przypomnijmy, że w pierwszej rundzie FC Reiter po zaciętym meczu wygrał 2:1, choć jeszcze 9 minut przed końcową syreną prowadzili goście. Trzy punkty zostały jednak w Toruniu po bramce Remigiusza Spychalskiego.

Wygraną zapewnił niezawodny kapitan Marcin Mikołajewicz bramką w 36 minucie! Kibice w hali oszaleli z radości!

W poprzednim sezonie w Toruniu lepszy był Team Lębork co było wtedy ogromnym zaskoczeniem. Lęborczanie wygrali w Arenie Toruń 3:2 W rewanżu lepsi byli jednak torunianie wygrywając 3:2 po golach: Marcina Mikołajewicza, Patryka Szczepaniaka i Michała Wojciechowskiego.

Jak będzie jutro ? Zapraszamy przed telewizory! Mecz do zobaczenia w Canal+Sport 5 i Canal+ Online. Bądźcie z nami!

W sobotę 7.05 o godz. 18:00 w hali „Spożywczaka” zagramy z Legią Warszawa!

Marcin Pułaczewski (FC Toruń)

F.C. Toruń