O Nas

O NAS: Football Club Toruń został założony w 2013 roku po wycofaniu się z rozgrywek drużyny Marwitu Toruń. W swoim pierwszym debiutanckim sezonie "pomarańczowo - czarni" byli bardzo blisko wywalczenia awansu do Futsal Ekstraklasy. To co nie udało się w debiutanckim sezonie, udało się w następnym. Od sezonu 2015/2016 piłkarze Football Club Toruń  nieprzerwanie występują w najwyższej klasie rozgrywkowej kontynuując bogate tradycje futsalowe w Grodzie Mikołaja Kopernika.

Od samego początku o sile "pomarańczowo - czarnych" decydowali zawodnicy pochodzący z Torunia. Football Club Toruń - nie tylko z nazwy.

Football Club Toruń to jedyny męski klub  piłkarski w województwie kujawsko - pomorskim występujący w najwyższej klasie rozgrywkowej. Do rozgrywek ligowych "pomarańczowo - czarni" przystąpili w sezonie 2013/2014. W debiutanckim  sezonie torunianie zajęli drugie miejsce, ale już rok później nie mieli sobie równych i w Toruniu świętowano awans do Futsal Ekstraklasy.

Już w drugim sezonie występów w Futsal Ekstraklasie torunianie sięgnęli po  brązowe medale Mistrzostw Polski (2016/2017). W kolejnym sezonie (2017/2018) sukces udało się powtórzyć, a rok później w Toruniu cieszono się z wywalczenia Wicemistrzostwa Polski, co do tej pory pozostaje największym sukcesem w historii Klubu. 

Od samego początku w Klubie stawiano na zawodników pochodzących z Torunia.

W 2020 roku Football Club  Toruń z rąk Prezydenta Miasta otrzymał znak jakości i certyfikat "Made In Toruń". FC Toruń jest mocno zaangażowany w życie lokalnej społeczności biorąc udział m.in w wielu akcjach charytatywnych, czy społecznych. Przed sezonem 2021/2022 FC Toruń przetrał szlaki dla graczy z Kolumbii.  Daniel Gallego Garcia i Jefferson Moreno Ortiz to pierwsi zawodnicy z tego kraju, którzy zagrali w polskiej Futsal Ekstraklasie i od samego początku zaskarbili sobie sympatię toruńskich Kibiców. Ich umiejętności indywidualne, technika oraz efektowne zagrania wzbudzają zachwyt na trybunach. Bieżący sezon  (2022/2023) jest  wyjątkowym i szczególnym w historii Klubu, który będzie obchodzi swoje 10 lecie.

Od sezonu 2020/2021 drużyna występuje w rozgrywkach Futsal Ekstraklasy pod nazwą FC Reiter Toruń. Pochodząca z podtoruńskiego Kawęczyna firma Reiter  wspierająca zespół od samego początku została SPONSOREM TYTULARNYM toruńskich piłkarzy!

Reiter dostarcza na rynek europejski  najwyższej jakości systemy grzewcze i sanitarne. Reiter to w 100% polska marka opierającą się wyłącznie na kapitale krajowym! (https://www.reitersj.eu/)

FC Toruń - Historia, która trwa!

Data założenia: 2013r.

Największe sukcesy: Wicemistrzostwo Polski 2018/2019, drugi Wicemistrz Polski (brązowe medale) 2016/2017 i 2017/2018.

Przydomek: "Pomarańczowo - Czarni"

Barwy: pomarańczowo - czarne

Klubowy herb: Od samego początku swojego istnienia Football Club Toruń używa herbu, którego głównym elementem jest piłka. W herbie widoczna jest także nazwa klubu - FC Toruń. Uzupełnieniem tych elementów jest kolorystyka herbu, która wpisuje się w barwy klubowe; pomarańczowo - czarne.

Klubowa maskotka: Maskotką Football Club Toruń jest czarny kot o imieniu "EFCIO". Imię maskotki nawiązuje do nazwy Klubu: Football Club (FC) Wskazali je i wybrali Kibice w specjalnym głosowaniu.

"EFCIO" to kot o bardzo pozytywnym usposobieniu, na widok, którego uśmiechają się nie tylko najmłodsi Kibice.  "EFCIO" z niebywałą swobodą potrafi poderwać Kibiców na trybunach, a jego wsparcie doceniają także zawodnicy w trakcie każdego z domowych spotkań. :)