Bardzo ważne 3 punkty i wygrana z BSF Bochnia!

1 rok temu | 20.02.2023, 15:15

Kiedy w bezpośrednim meczu spotykają się sąsiedzi w tabeli FOGO Futsal Ekstraklasy oraz Drużyny, które nie ukrywają swoich aspiracji i zamiarów, jakimi jest awans do fazy play off, to należy spodziewać się zaciętego i emocjonującego spotkania!

To było 100 zwycięstwo Football Club Toruń w najwyższej klasie rozgrywkowej!

facebook_FOGO_FUTSAL_EKSTRAKLASA_100.JPG
MATCHDAY_BOCHNIA (1).JPG

Mecz 21 kolejki bez wątpienia nie rozczarował nikogo! FOGO Futsal Ekstraklasa starcie FC Reiter Toruń z BSF ABJ Bochnia podsumowało w sposób następujący.

Spotkanie lepiej rozpoczęli goście, którzy już w 7 minucie meczu prowadzili 2:0. Nie podłamało to jednak "pomarańczowo - czarnych", którzy po golach Krzysztofa Elsnera i Daniela Gallego Garcia jeszcze przed przerwą doprowadzili do remisu.

FCT_BSF_PRZERWA.JPG

W drugiej części meczu na listę strzelców ponownie wpisał się Kolumbijczyk Daniel Gallego Garcia i było 3:2 dla FC Reiter Toruń! Trzy minuty przed końcową syreną zespół z Małopolski wycofał bramkarza, ale w bramce dobrze spisywał się Kamil Naparło. Wynik meczu ustalił Krzysztof Elsner strzałem do pustej bramki z własnej połowy.

FCT_BSF_KONIEC.JPG

Trener Łukasz Żebrowski podkreślał po meczu, że to niezwykle ważne zwycięstwo w kontekście zapewnienia sobie awansu do fazy play off.

Na trybunach i ławce rezerwowych radość i euforia! To było niezwykle emocjonujące spotkanie z happy end'em dla gospodarzy! Dzięki wygranej torunianie awansowali na 6 miejsce w tabeli FOGO Futsal Ekstraklasy.

FC Reiter Toruń - BSF ABJ Bochnia 4:2 (2:2)

Krzysztof Elsner 8, 39, Daniel Gallego 14, 26 - Piotr Matras 2, Adam Wędzony 7

MATCHDAY_BOCHNIA (2).JPG

W najbliższą niedzielę "pomarańczowo - czarni" zagrają z Clearexem w Chorzowie. Na kolejne emocje w Toruniu musimy poczekać do drugiej połowy marca.