Cenne zwycięstwo w Katowicach! (zobacz)

3 lata temu | 22.02.2021, 14:49

Bardzo ważne i cenne zwycięstwo odnieśli w Katowicach piłkarze FC Reiter Toruń! „Pomarańczowo – czarni” pokonali mający nóż na gardle i broniący się przed spadkiem AZS UŚ Katowice 2:0. (1:0)

Pierwsza bramka w tym meczu padła pod koniec pierwszej połowy spotkania. Po faulu na Marcinie Mrówczyńskim, którego przed własnym polem karnym faulował Tomasz Szczurek torunianie mieli rzut wolny z prawej strony boiska. Piłkę do Remigiusza Spychalskiego podał Michał Wojciechowski, a „Remi” w swoim stylu uderzył piłkę z dystansu mocno i skutecznie. W 19’27” było 1:0 dla FC Reiter Toruń. Kilkanaście sekund później torunianie wyprowadzili z własnej połowy groźny kontratak, który mógł się skończyć zdobyciem drugiej bramki. W tej sytuacji przestrzelił jednak Patryk Szczepaniak.

Na drugą bramkę w tym spotkaniu, zamykającą wynik czekaliśmy do 38 minuty. Kapitan FC Reiter Toruń wykorzystał błąd „Akademików”, którzy grali z wycofanym bramkarzem i z połowy boiska trafił do pustej bramki ustalając wynik meczu na 2:0.

Dodajmy, że bliski zdobycia bramki w tym meczu był również trener Łukasz Żebrowski (piłka po jego strzale trafiła w poprzeczkę) oraz Marcin Mrówczyński. Po strzale „Mrówy” piłka najpierw odbiła się od jednego, później od drugiego słupka, ale do bramki nie wpadła.

Bardzo dobrze w bramce „pomarańczowo – czarnych” spisywał się Krzysztof Iwanek, który kilkukrotnie skutecznie interweniował po groźnych strzałach AZS UŚ.

Dzięki wygranej w Katowicach FC Reiter Toruń awansował na siódme miejsce w tabeli Stastcore Futsal Ekstraklasy.

AZS UŚ Katowice – FC Reiter Toruń 0:2 (0:1)
bramki: Remigiusz Spychalski, Michał Wojciechowski.