"Czerwone Diabły" poskromione!

1 rok temu | 12.12.2022, 11:05

To ważne i cenne zwycięstwo "pomarańczowo - czarnych"! W meczu 14 kolejki FOGO Futsal Ekstraklasy FC Reiter Toruń pokonał Red Devils Chojnice 2:1.

matchday_rdc.JPG

Dzięki wygranej torunianie awansowali na szóste miejsce w tabeli. Drużyna prowadzona przez Łukasza Żebrowskiego zapewniła sobie także miejsce w pierwszej ósemce po pierwszej rundzie.

Sobotnie spotkanie lepiej rozpoczęły "Czerwone Diabły". W drugiej minucie gola dla Red Devils zdobył Gruzin Guladi Kokoladze. Na przerwę oba zespoły schodziły do szatni przy remisie 1:1. Bramkę dla FC Reiter zdobył Kolumijczyk Jefferson, dla którego to dziewiąte trafienie w tym sezonie.

rdc_przerwa.JPG

W drugiej połowie przewagę na parkiecie mieli torunianie. Udokumentowali to tylko jedną bramką, ale co najważniejsze golem dającym zwycięstwo i trzy punkty!

rdc_koniec.JPG

Gola na wagę wygranej wypracował wracający do gry po urazie Marcin Mrówczyński, który najpierw przejął futsalówkę na własnej połowie, a następnie doskonale obsłużył Daniela Gallego Garcia. Kolumbijczyk nie miał żadnych problemów z wykończeniem akcji i było 2:1 dla FC Reiter!

W tabeli FC Reiter Toruń na szóstym miejscu. (grafika: FB FOGO Futsal Ekstraklasa)

FB_FOGO_Futsal_Ekstraklasa.JPG

W sobotę 17 grudnia ostatni mecz w tym roku. Pierwszą rundę torunianie zakończą na własnym parkiecie. O godz. 18:00 w hali SP 28 przy ulicy Przy Skarpie 13 zmierzą się z Futsal Leszno.