DMYTRO FEDYK dołącza FC Toruń!

1 miesiąc temu | 12.06.2024, 11:11
DMYTRO FEDYK dołącza FC Toruń!
DMYTRO FEDYK po raz pierwszy na futsalowym treningu pojawił się w wieku 6 lat. Jego starszy brat grał w Akademii URAGANA Iwano - Frankiwsk.

Młodszemu z braci Fedyków futsal tak bardzo przypadł do gustu, że z sukcesami trenował przez 10 lat w młodzieżowych drużynach URAGANA.

Ostatnie 2 sezony 18 - letni Ukrainiec spędził na wypożyczeniu w Futsal Team Levice na Słowacji.

Miniony sezon na Słowacji FEDYK zakończył z brązowym medalem w lidze słowackiej! Ostatnie dwa sezony dla Futsal Team Levice to także trzecie miejsce w Pucharze Słowacji.

Zawodnik został wybrany m.in GRACZEM MIESIĄCA na Słowacji. Ma na swoim koncie także nominacje do NAJLEPSZEJ PIĄTKI KOLEJKI, czy tytuł ZAWODNIKA KOLEJKI.DMYTRO FEDYK w ubiegłym roku wspólnie z reprezentacją Ukrainy wywalczył w chorwackim Splicie Akademickie Mistrzostwo Europy.

Zawodnik grał również na UEFA Futsal EURO U-19. Ukraińcy odpadli w półfinale turnieju. To właśnie na Mistrzostwach Europy zwrócił na niego uwagę trener Dmytro Kameko:

"Chłopak wyróżniał się sportowym walczącym charakterem, dobrym wyborem pozycji na boisku i kulturą pracy z piłką. Myślę że Dima może dać naszemu zespołowi więcej jakości w ataku. Zawodnik nie boi się również trudnej prace w obronie" - mówi szkoleniowiec FC Reiter Toruń.

Na koniec liczby.

W poprzednim sezonie FEDYK zdobył dla Futsal Team Levice 17 goli w 23 meczach. Młodzian z Ukrainy ma także dwa gole w dwóch meczach Pucharu Słowacji.

W ekipie POMARAŃCZOWO - CZARNYCH zawodnik będzie występował z numerem 9.DIMA, cieszymy się, że dołączasz do naszej drużyny. Życzymy powodzenia i wielu dobrych spotkań w FOGO Futsal Ekstraklasie!

POWODZENIA!Marcin Pułaczewski (FC Toruń)
Udostępnij