#FUTSAL i zdrowie, czyli "Profilaktyka uzależnień" - ZST w Toruniu.

7 miesięcy temu | 17.11.2023, 14:36
#FUTSAL i zdrowie, czyli "Profilaktyka uzależnień" - ZST w Toruniu.
O korzyściach jakie daje uprawianie sportu oraz aktywność fizyczna z uczniami Zespołu Szkół Technicznych rozmawiali w tym tygodniu trener i zawodnicy "pomarańczowo - czarnych".Jak radzić sobie z emocjami ? Jak reagować na hejt w internecie oraz dbać o swoją higienę cyfrową ? Jak radzić sobie ze stresem ? Między innymi z takimi pytaniami musieli się zmierzyć: Patryk Szczepaniak, Krystian Kraśniewski, Jakub Sławkowski i trener Dmytro Kameko.W trakcie spotkania uczniowie Zespołu Szkół Technicznych mieli okazję z bliska poznać historię naszych zawodników;
od momentu uczęszczania do szkoły przez wieloletnie treningi i grę w FOGO Futsal Ekstraklasie.

Patryk Szczepaniak dzielił się swoimi cennymi spostrzeżeniami przez pryzmat swojej - niemal 20 letniej - kariery piłkarskiej. Jakub Sławkowski opowiedział o drodze z eliminacji młodzieżowych Mistrzostw Polski U-17 przez debiut w I lidze, podpisanie kontraktu z Mistrzem Polski Constractem Lubawa, po systematyczną grę w FC Reiter Toruń i powołanie do młodzieżowej reprezentacji Polski.

Krystian Kraśniewski jako absolwent Zespołu Szkół Technicznych
także opowiedział o początkach swojej kariery piłkarskiej oraz o tym jak łączył naukę z grą, a obecnie grę w futsal z pracą zawodową.

Na pytanie jak skończyć z sukcesem edukację w Zespole Szkół Technicznych z rozbrajającą szczerością przyznał: "Przede wszystkim chodzić na lekcje i zajęcia".

Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych przy ul. Legionów mieli okazję zadawania pytań, a samo spotkanie przybrało formę "debaty" o zdrowym stylu życia.

Dmytro Kameko
mówił również o korzyściach płynących z uprawiania sportu jako ciekawej (najlepszej z możliwych!) formy spędzania wolnego czasu oraz odskoczni od życia codziennego i monotonii. Trener Kameko dzielił się także swoimi osobistymi spostrzeżeniami z kariery zawodniczej i trenerskiej zwracając uwagę na własny rozwój, podnoszenie swoich kompetencji i naukę języków obcych.Uczniowie mieli okazję bliżej poznać #futsal oraz otrzymali klubowe gadżety, w tym zaproszenia na niedzielny mecz FOGO Futsal Ekstraklasy z Legią Warszawa.
Projekt jest realizowany dzięki wsparciu Gminy Miasta Toruń.


Udostępnij
 

Sponsorzy i Partnerzy

Partner Strategiczny
Sponsor Tytularny
Partner Organizacyjny
Sponsorzy Strategiczni
Sponsorzy
Partnerzy
Obsługa Prawna: Kancelaria CW
Studio Treningu Personalnego