Cookie Consent by FreePrivacyPolicy.com
home

Home

search

Odkryj

groups

Kadra

event

Terminarz

tag

Social Media

HOLA JEFFER! Nowa twarz w FC Toruń!

1 rok temu | 08.02.2022, 14:44
HOLA JEFFER! Nowa twarz w FC Toruń!

Kolejny Kolumbijczyk dołącza do „pomarańczowo – czarnych!” Dzisiaj (8.02) w nowym biurowcu naszego wieloletniego sponsora Drukarnii Klanad oficjalnie podpisano kontrakt z Jeffersonem Moreno Ortizem, który wzmocni FC Reiter Toruń w rundzie rewanżowej STATSCORE Futsal Ekstraklasy. W zespole pozostaje oczywiście Daniel Gallego Garcia!

W dzisiejszym spotkaniu z piłkarzem wziął udział Prezes Zarządu Football Club Toruń Patryk Stasiuk oraz Wiceprezes Drukarnii Klanad Marcin Leszczyński. Nie zabrakło przedstawiciela Miasta Toruń, które wspiera „pomarańczowo – czarnych” na parkietach STATSCORE Futsal Ekstraklasy.

Okazję do rozmowy z Kolumbijczykiem miał radny Jacek Krzyżaniak, a JEFFER miał okazję zobaczyć „Krzyżaka” w akcji na motocyklu żużlowym oglądając filmiki sprzed lat. 🙂

Trener Łukasz Żebrowski nie krył swojego zadowolenia z zakontraktowania kolejnego zawodnika, który z Daniellem Gallego Garcia zna się doskonale. Obaj zawodnicy występowali zarówno w Klubie jak i reprezentacji Kolumbii U20.

„Daniel opowiedział mi wiele dobrego zarówno o toruńskim klubie, kolegach z drużyny, wyjątkowej atmosferze w zespole jak i rosnącej sile STATSCORE Futsal Ekstraklasy! Postanowiłem podjąć to wyzwanie i spróbować swoich sił w Polsce”.

Jeffer Ortiz ma 25 lat i pochodzi z Kolumbii. Do tej pory występował w rodzimych klubach futsalowych. Grał w Real Antioquia, Rionegro Futsal, Leones de Nariño, Alianza Platanera. Ostatnim klubem, w którym występował przed przyjazdem do Polski był Samaniego FS.

Swoje pierwsze futsalowe kroki stawiał już w wieku 10 lat. Jefferson podobnie jak Daniel Gallego Garcia pochodzi z Medellin w Kolumbii, a obaj zawodnicy rozumieją się świetnie nie tylko na parkiecie, ale i w życiu prywatnym.

Jeffer Ortiz jak sam przyznał nie może się już doczekać poznania kolegów z FC Reiter Toruń i swojego debiutu w STATSCORE Futsal Ekstraklasa.

„Cieszę się ogromnie, że tu jestem. Nie mogę się już doczekać pierwszych trenigów z kolegami oraz debiutu w STATSCORE Futsal Ekstraklasa!”

JEFFERSON MORENO ORTIZ będzie występował z numerem 7 na koszulce. Mamy nadzieję, że ta liczba przyniesie szczęście zarówno piłkarzowi jak i nam! 🙂


Marcin Pułaczewski (FC Toruń)

Udostępnij