Kolegium Jagiellońskie awansuje do finałów AMP 2021!

3 lata temu | 08.02.2021, 15:02

[et_pb_section][et_pb_row][et_pb_column type=”4_4″][et_pb_text]

Od piątku do niedzieli 14 uczelnianych drużyn rywalizowało w Toruniu o awans do finałowego turnieju Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu. Spotkania były rozgrywane w hali UCS UMK oraz w „Spożywczaku”.

W toruńskim półfinale najlepsza okazała się drużyna Kolegium Jagiellońskie, w której wystąpiło kilku naszych zawodników. W meczu finałowym AZS Kolegium Jagiellońskie pokonało WSG Bydgoszcz 4:3.

Po 4 gole w turnieju półfinałowym zdobyli Mateusz Waszak i Maksymilian Lewandowski, a 3 bramki Remigiusz Spychalski. W drużynie AZS KJ zagrali ponadto nasi bramkarze; Kamil Naparło i Mateusz Iwański.

Dodajmy, że w zespole AZS UMK Toruń (5 miejsce w turnieju) występowali nasi trenerzy. Łukasz Żebrowski zdobył 4 gole, a Krzysztof Wasilkiewicz 1 bramkę. Na listę strzelców wpisał się także Marcin Mrówczyński, który reprezentuje WSG Bydgoszcz.

Kolegium Jagiellońskie już trzeci rok z rzędu uzyskało awans do finałów Mistrzostw Polski. W poprzednim roku torunianie wywalczyli tytuł Mistrzów Polski, a rok wcześniej stanęli na trzecim stopniu podium.

O sile AZS KJ decydowali m.in zawodnicy Football Club Toruń!

Czy drużyna AZS Kolegium Jagiellońskie po raz kolejny wróci z turnieju z medalem ? Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!

Finałowy turniej Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu odbędzie się w dniach 28.02-03.03.2021r.