Nieudana inauguracja. Widzew wygrywa w Toruniu.

1 tydzień temu | 11.09.2024, 15:16
Nie tak inaugurację jubileuszowego 10 sezonu wśród najlepszych drużyn w Polsce wyobrażali sobie toruńscy kibice, sztab i zawodnicy „pomarańczowo – czarnych”.

FC Reiter Toruń po wygranej w Rudzie Śląskiej chciał wygrać także swój pierwszy domowy mecz. Podobny plan na to spotkanie miał także Widzew Łódź, który na inaugurację przegrał z Legią w Warszawie 0:5.

Torunianie powrócili do swojej hali po ponad 150 dniach. Właśnie tyle czasu minęło od ostatniego spotkania z Eurobus Przemyśl w poprzednim sezonie.

Jeszcze przed pierwszym gwizdkiem cała drużyna spotkała się z partnerami, sponsorami i sympatykami Klubu, aby podziękować za wsparcie i zaangażowanie w rozwój Klubu.

Spotkanie 2 kolejki FOGO Futsal Ekstraklasy zaczęło się dobrze dla gospodarzy.

W jedenastej minucie wynik spotkania po strzale z rzutu wolnego otworzył REMIGIUSZ SPYCHALSKI. Jak się później okazało był to jedyny powód do radości toruńskich kibiców tego wieczoru.

Do przerwy na tablicy wyników był remis, a po zmianie stron do bramki (często pustej) trafiał już tylko Widzew.

Hokejowy wynik tego meczu – 1:7 – nie odzwierciedla tego co przez większość meczu działo się na parkiecie.

Teraz w rozgrywkach FOGO Futsal Ekstraklasy przerwa ze względu na Mistrzostwa Świata w Uzbekistanie.

Przypomnijmy, że na futsalowym MUNDIALU zagra dwóch zawodników Football Club Toruń: TITI VINDAS oraz PABLO RODRIGUEZ.

(zdjęcie: FB  FCRF Liga de Futsal de Costa Rica - Lifutsal)