Po punkty na Podlasie. W sobotę mecz z Jagiellonią.

4 tygodnie temu | 10.11.2023, 21:23
Po punkty na Podlasie. W sobotę mecz z Jagiellonią.
Jagiellonia Białystok nie najlepiej rozpoczęła obecny sezon FOGO Futsal Ekstraklasy. Zespół ze stolicy województwa podlaskiego jeszcze nie wygrał, a do tej pory zdobył zaledwie jeden punkt.

Po 9 kolejkach Jagiellonia zamyka ligową tabelę. Chcąc myśleć i marzyć o pozostaniu w elicie zespół prowadzony przed Adriana Citko musi zacząć punktować, dlatego też sobotni mecz na pewno nie będzie spacerkiem dla "pomarańczowo - czarnych". Tym bardziej, że trener Dmytro Kameko nie będzie mógł skorzystać z dwójki swoich zawodników. Z urazem zmaga się Michał Wojciechowski i Bartosz Przypis, który w meczu z BSF ABJ Powiat Bochnia skręcił staw skokowy.



Poprzedni sezon dla Jagiellonii był bardzo udany. "Jaga" awansowała do finału Pucharu Polski przegrywając jednak w finale Rekordowi Bielsko - Biała. Białostoczanie poprzedni sezon zakończyli na 6 miejscu w tabeli.

Przed statem obecnej batalii Jagiellonia została jednak poważnie osłabiona. Z zespołem pożegnała się dwójka Kolumbijczyków: Cristian Neme (obecnie Eurobus Przemyśl) i Helver Tachack. Mateusz Lisowski przeszedł do Constractu Lubawa, a Oleksandr Kolesnykow wzmocnił Futsal Leszno.



W poprzednim sezonie FC Reiter Toruń wygrał przed własną publicznością 6:3. W Białymstoku padł remis 1:1.



Najlepszym strzelcem zespołu z Podlasia jest Mateusz Łabieniec, który zdobył 6 bramek. Jedyny punkt w tym sezonie Jagiellonia wywalczyła w Warszawie remisując z AZS UW 1:1.

Bezpośrednia transmisja z meczu na PILOT WP! Decydując się na jeden z pakietów wspierasz FC Reiter Toruń, bo część środków to wsparcie dla każdego z Klubów występujących w FOGO Futsal Ekstraklasie!



A już w środę kolejne emocje w Toruniu.
15 listopada o godz. 20:00 zagramy z Rekordem Bielsko - Biała. Bilety na to spotkanie są już dostępne na naszej stronie internetowej.



Marcin Pułaczewski (FC Toruń)
Udostępnij