Poznajcie bliżej KUBĘ MATCZAKA!

1 rok temu | 24.03.2023, 20:13
Poznajcie bliżej KUBĘ MATCZAKA!

Swoją przygodę z piłką Jakub Matczak rozpoczął dość późno, bo dopiero w wieku 15 lat. Wszystko zaczęło się w Wójcinie, czyli rodzinnej miejscowości Kuby położonej niedaleko Strzelna.

Jak się okazuje między słupki trafił trochę przypadkowo.

"Kiedy w dzieciństwie graliśmy w piłkę na bramkę zawsze szedł najmłodszy. Często trafiało na mnie, ale z czasem bardzo mi się to spodobało. I tak już zostało" - wspomina nowy golkiper "pomarańczowo - czarnych"

Tarant Wójcin to pierwszy piłkarski klub Jakuba Matczaka. Później trafił do Wilków Wilczyn w Wielkopolsce. W tym klubie spędził aż siedem lat. Później w piłkarskim CV Kuby pojawił się SMS Ślesin.

Jak trafił na futsalowe parkiety ?

"Kiedy przyjechałem na studia do Torunia trafiłem do sekcji AZS UMK. Na trening zaprosił mnie pan Wojciech Barczak. W tej drużynie spędziłem praktycznie cały okres studiów. Graliśmy w drugiej lidze futsalu oraz rozgrywkach akademickich. Wspominam ten czas bardzo miło." - podkreśla Jakub Matczak.

Nowy bramkarz FC Reiter Toruń ma na swoim koncie także występy na pierwszoligowych parkietach. Wielu kibiców pamięta Jakuba z gry w Dynamiku Toruń, gdzie miał okazję trenować razem z Nicolae Neagu, czyli jedną z legend "pomarańczowo - czarnych" i - co przyzna wielu - golkipera klasy światowej! Wracając jednak do Jakuba, przypomnijmy, że wspólnie z drużyną "dynamicznych" awansował do 1 Polskiej Ligi Futsalu.

Warto dodać, że z FC Toruń "Mata" miał okazję trenować już wcześniej.

"Byłem w kontakcie z trenerem Żebrowskim i po moim powrocie do Torunia ponownie podjąłem treningi, a teraz staje się zawodnikiem FC, z czego bardzo się cieszę".

26 letni zawodnik ma świadomość, że czeka go dużo pracy, żeby dobrze przypomnieć sobie futsalowe granie i odświeżyć tajniki futsalowego warsztatu bramkarskiego.

"Jestem na to gotowy, a moim celem i spełnieniem marzeń będzie debiut w rozgrywkach FOGO Futsal Ekstraklasy. Mam nadzieję, że nastąpi to już w tym sezonie. Ja ze swojej strony będę chciał pomóc drużynie w walce o jak najwyższe cele."

Jakub Matczak w FOGO Futsal Ekstraklasie będzie występował z numerem 95. Kuba mierzy 190 cm,  waży 82 kg. Urodziny obchodzi w lipcu (ur. 11.07.1995)

JAKUB_MATCZAK.JPG

Witamy w "pomarańczowo - czarnej" Rodzinie! Cieszymy się, że jesteś z nami i życzymy powodzenia!

Marcin Pułaczewski (FC Toruń)

Udostępnij
 

Sponsorzy i Partnerzy

Partner Strategiczny
Sponsor Tytularny
Partner Organizacyjny
Sponsorzy Strategiczni
Sponsorzy
Partnerzy
Obsługa Prawna: Kancelaria CW
Studio Treningu Personalnego