RANKING: Kto "KRÓLEM STRZLECÓW" w FC Reiter Toruń ?

4 miesiące temu | 17.05.2023, 10:56
RANKING: Kto "KRÓLEM STRZLECÓW" w FC Reiter Toruń ?
Choć sezon 2022/2023 w FOGO Futsal Ekstraklasie jeszcze trwa, my możemy pokusić się o pierwsze podsumowanie.

Którzy zawodnicy "pomarańczowo - czarnych" mają na swoim koncie najwięcej bramek ?


Torunianie w bieżącej batalii zdobyli łącznie 82 gole w 30 spotkaniach. W porównaniu do poprzedniego sezonu (także 30 spotkań) jest to wynik gorszy. W poprzednich rozgrywkach FC Reiter Toruń miał na swoim koncie równo 100 bramek. Ale wtedy w toruńskiej drużynie grał jeszcze Marcin Mikołajewicz, który zakończył sezon z 26 golami i łączną ilością 250 goli w FOGO Futsal Ekstraklasie!Kto więc w tym sezonie starał się zastąpić LEGENDĘ ?

Najwięcej bramek zdobyli Kolumbijczycy
, którzy w klasyfikacji strzelców "odjechali" wyraźnie reszcie zawodników. 19 goli ma Jefferson Moreno Ortiz, a 18 Daniel Gallego Garcia.

8 goli to dorobek strzelecki Michała Wojciechowskiego, który coraz śmielej puka do "Klubu 100"
. "Misiu" zdobył w FOGO Futsal Ekstraklasie już 90 bramek! Identycznym bilansem 8 goli może się pochwalić Kamil Roll, dla którego są to jednak pierwsze bramki w najwyższej klasie rozgrywkowej.Czwarty w tej klasyfikacji jest Marcin Mrówczyński, który 7-krotnie wpisywał się na listę strzelców, z czego aż 3 gole wbił w meczu z Jagiellonią Białystok w Toruniu. 5 goli w bieżącej batalii zdobył Remigiusz Spychalski, a 4 kapitan drużyny Patryk Szczepaniak.3 gole to dorobek Maksymiliana Lewandowskego. Krzysztof Elsner, który dołączył do FC Reiter w połowie sezonu zdobył również 3 gole, a ten , który w połowie sezonu pożegnał się z zespołem "pomarańczowo - czarnych", czyli Jakub Wiśniewski 2.

Na liście strzelców mamy także dwóch debiutantów, którzy zanotowali swoje premierowe gole w FOGO Futsal Ekstraklasie. Kacper Machałowski wbił gola Rekordowi Bielsko-Biała, a Bartosz Przypis Legii Warszawa.19 - Jefferson Moreno Ortiz
18 - Daniel Gallego Garcia
8 - Michał Wojciechowski, Kamil Roll
7 - Marcin Mrówczyński
5 - Remigiusz Spychalski
4 - Patryk Szczepaniak
3 - Krzysztof Elsner, Maksymilian Lewandowski
2 - Jakub Wiśniewski
1 - Kacper Machałowski, Bartosz Przypis


Marcin Pułaczewski (FC Toruń)
Udostępnij