Raport i wypowiedzi po meczu z Rekordem Bielsko-Biała. (posłuchaj)

1 rok temu | 14.02.2022, 11:41
Raport i wypowiedzi po meczu z Rekordem Bielsko-Biała. (posłuchaj)

Od wysokiej porażki z Mistrzem Polski Rekordem Bielsko-Biała rundę wiosenną STATSCORE Futsal Ekstraklasy rozpoczęli „pomarańczowo-czarni”. Z perspektywy całego meczu porażka zbyt wysoka, choć trzeba przyznać, że „Rekordziści” obnażyli nasze słabości i bezlitośnie wykorzystał indywidualne błędy zawodników FC Reiter Toruń.

Spotkanie rozpoczęło się bardzo dobrze! Po dwóch bramkach niezawodnego Marcina Mikołajewicza (5’28” i 10’38”) torunianie prowadzili 2:0.

„2:0 z Mistrzem Polski to żadne prowadzenie” – przyznał po meczu Patryk Szczepaniak. Jakie zatem były powody tak wysokiej przegranej ?

Rekord jeszcze przed przerwą odrobił starty z nawiązka. Po bramkach Pawła Budniaka, Matheusa Ferreiry i samobójczym golu Patryka Szczepaniaka Mistrzowie Polski schodzili do szatni przy prowadzeniu 3:2.

W drugiej części spotkania gole zdobywali już tylko piłkarze z „Cygańskiego Lasu”. Robili to kolejno: Kamil Surmiak, Łukasz Biel, Stefan Rakić, Michał Marek i Mikołaj Zastawnik.

„Na przestrzeni całego meczu zabrakło nam argumentów” – powiedział po meczu trener Łukasz Żebrowski.


„Jesteśmy zawiedzeni, ale podnosimy głowę do góry!” – podkreśla Patryk Szczepaniak.

Dodajmy, że w sobotę w toruńskiej drużynie zadebiutował Kolumbijczyk Jefferson Moreno Ortiz. Jeszcze w lutym do zespołu dołączy znany już kibicom Daniel Gallego Garcia.„Po stronie Rekordu widać było zawodostwo” – podkreślił Łukasz Żebrowski. Dodajmy, że to w pełni profesjonalny zespół. Zawodnicy FC Reiter Toruń łączą grę w piłkę z pracą zawodową.


Na osłodę po przegranej dodajmy, że Marcin Mikołajewicz w meczu z Rekordem zdobył bramkę numer 500 dla FC Toruń w STATSCORE Futsal Ekstraklasie! Drugi gol pozwolił „Mikiemu” awansować na 8 miejsce w klasyfikacji strzelców wszech czasów! 237 goli zdobył do tej pory kapitan „pomarańczowo – czarnych”! W tym sezonie ma ich 13 i jest najskuteczniejszym zawodnikiem toruńskiej drużyny.

Tabela po 16 kolejce STATSCORE Futsal Ekstraklasy.


grafika: Facebook Futsal Ekstraklasa

W najbliższą sobotę FC Reiter Toruń czeka kolejny niezwykle trudny mecz! Tym razem na parkiecie Wicemistrzów Polski – Constractu Lubawa. Spotkanie odbędzie się w sobotę (19.02) o godzinie 16:00.

W meczu z Mistrzem Polski zagraliśmy w składzie:16 kolejka SFE: FC REITER TORUŃ vs REKORD BIELSKO-BIAŁA 2:8 (2:3)

Marcin Mikołajewicz 6, 11 – Paweł Budniak 13, Matheus Ferreira 14, Patryk Szczepaniak 19 (s), Kamil Surmiak 26, Łukasz Biel 31, Stefan Rakić 32, Michał Marek 37, Mikołaj Zastawnik 39

Marcin Pułaczewski (FC Toruń)

Udostępnij