Remis z Red Devils Chojnice. Relacja i wywiady po meczu.

2 lata temu | 24.05.2021, 14:04

Remisem zakończyło się ostatnie spotkanie Statscore Futsal Ekstraklasy rozgrywane w Toruniu w sezonie 2020/2021. FC Reiter Toruń zremisował z Red Devils Chojnice 2:2. (0:2)

Początek meczu to groźne ataki „pomarańczowo – czarnych”. Bramki w pierwszej połowie strzelali jednak tylko Chojniczanie – mówi trener FC Reiter Łukasz Żebrowski

W drugiej części spotkania torunianie zdołali jednak odrobić straty w tym meczu. Najpierw swojego 10 gola w tym sezonie zdobył Michał Wojciechowski, a wyrównał… trener Łukasz Żebrowski

„Czerwone Diabły” przyjechały do Torunia walczyć o trzy punkty! Wygrana w Arenie Toruń zapewniała drużynie Jakuba Mączkowskiego pozostanie w Stastcore Futsal Ekstraklasie.

Ostatecznie także remis – przy innych rozstrzygnięciach – dał Red Devils utrzymanie w lidze.

W przerwie meczu Łukasz Żebrowski raz jeszcze zwrócił uwagę swoim zawodnikom na elementy, które trzeba poprawić. Podziałało! Podkreślał po spotkaniu Makysmilian Lewandowski

„Wyszliśmy na mecz zmotywowani w 100, a nawet 120 procentach” – zaznaczył Robert Świtoń z Red Devils, którego Kibice pamiętają na pewno z występów w FC Toruń.

W ostatniej kolejce FC Reiter Toruń zmierzy się na wyjeździe z Fit-Morning Gredar Team Brzeg. Mecz w niedzielę 30.05 o godz. 18:00. Dla beniaminka Statscore Futsal Ekstraklasy będzie to mecz na wagę pozostania w lidze. Choć piłkarze z Brzegu będą się jeszcze przyglądać starciu AZS UW Darkomp Wilanów – Dreman Opole Komprachcice.

Tabela (grafika: Futsal Ekstraklasa) przed ostatnią 34 kolejką wygląda tak:

W meczu z Red Devils zagraliśmy w składzie:

Futsal Club Reiter Toruń – Red Devils Chojnice 2:2 (0:2)
bramki: Michał Wojciechowski, Łukasz Żebrowski – Kristan Medon , Patryk Laskowski