Remisujemy w Chojnicach: "Zbyt spokojnie weszliśmy w ten mecz".

11 miesięcy temu | 04.05.2023, 15:14
To było niezwykle ważne dla obu zespołów spotkanie. Remis w meczu 29 kolejki FOGO Futsal Ekstraklasy "nie urządzał" żadnej z drużyn.

Torunianie nadal w walce o jak najlepszą pozycję wyjściową przed pierwszą rundą play off, a "Czerwony Diabły" z Chojnic walczą o pozostanie wśród najlepszych na kolejny sezon.

I jak to często bywa w takich przypadkach życie i parkiet napisało swój własny scenariusz.

"Zbyt spokojnie weszliśmy w ten mecz. Chcieliśmy wybadać przeciwnika, ale zanim to zrobiliśmy, to straciliśmy bramkę. Mieliśmy być od początku skoncentrowani i zdeterminowani" - podkreślał po meczu trener Łukasz Żebrowski.

Już w drugiej minucie wynik spotkania otworzył Patryk Laskowski. W dwunastej po trafieniu Janisa Pastarsa Red Devils prowadził 2:0. Na szczęście dla "pomarańczowo - czarnych" bramkę kontaktową "do szatni" zdobył Marcin Mrówczyński.

Po zmianie stron torunianie doprowadzili do remisu za sprawą Jeffersona Moreno Ortiz, dla którego była to 18 bramka w tym sezonie. Niezwykle emocjonująca była końcówka spotkania. W 39 minucie ponownie Patryk Laskowski wyprowadził swój zespół na prowadzenie, ale w samej końcówce gola na wagę remisu zdobył Michał Wojciechowski, który powoli puka do "Klubu 100". Dla piłkarza FC Reiter była to 90 bramka w FOGO Futsal Ekstraklasie!

Zobacz skrót meczu z Red Devils Chojnice.

Wypowiedzi po meczu:

Na kolejkę przed końcem sezonu zasadniczego FC Reiter Toruń zajmuje 7 miejsce w tabeli. Na, którym miejscu zakończymy sezon i z kim zagramy w pierwszej rundzie play off ? To wszystko wyjaśni ostatnia seria spotkań.

grafika: Facebook: FOGO Futsal Ekstraklasa

"Pomarańczowo - czarni" o zwycięstwo i 3 punkty powalczą z GI Malepszy Arth Soft Futsal Leszno. Spotkanie w najbliższą sobotę 6 maja o godz. 19:30.

Red Devils Chojnice - FC Reiter Toruń 3:3 (2:1)
Patryk Laskowski 2, 39, Jānis Pastars 12 - Marcin Mrówczyński 20, Jefferson Ortíz 32, Michał Wojciechowski 40