Spotkajmy się na Chełmińskim Przedmieściu!

1 rok temu | 16.09.2022, 14:25
Spotkajmy się na Chełmińskim Przedmieściu!

Daniel Gallego Garcia, Jefferson Moreno Ortiz oraz Maksymilian Lewandowski i Kuba Wiśniewski spotkają się z mieszkańcami Chełmińskiego Przedmieścia w najbliższą niedzielę na evencie z okazji obchodów święta okregu Chełmińskie.

Football Club Toruń po raz kolejny potwierdza, że jest blisko lokalnej społeczności na Chełmińskim Przedmieściu oraz w Toruniu. Cieszymy się na kolejne bliskie spotkanie z mieszkańcami Grodu Mikołaja Kopernika.

 O 11:00 odbędzie się sportowy poranek, to szkolenie z techniki Nordic Walking (pierwsi uczestnicy otrzymają kijki trekkingowe).

Główne wydarzenia rozpoczną się w samo południe i potrwają do godziny 15:00. Zawodników FC Reiter Toruń spotkacie w Parku przy Toruńskich Wodociągach przy ulicy Świętego Józefa 37-49 między 12:00, a 14:00.

Będzie okazja, aby zagrać w piłkę z naszymi piłkarzami na mobilnym boisku. Nie zabraknie pokazów tricków piłkarskich i żonglerki. Mamy dla Was klubowe gadżety oraz podwójne, bezpłatne zaproszenia na najbliższy mecz Futsal Ekstraklasy w Toruniu. 1 października o godzinie 16:00 zagramy ze Słoneczny Stok Jagiellonia Białystok.

Wśród innych atrakcji V Święta Chełmińskiego Przedmieścia nie zabraknie zwiedzania wieży ciśnień oraz dodatkowo  zwiedzania wyremontowanych budynków bielańskich wodociągów wraz z wystawą prezentującą historię Chełmionki. Wejścia są biletowane, a bilety są do odbioru w namiocie rady okręgu „Chełmińskie” od godziny 11:30 – ilość biletów ograniczona.

Nie zabraknie licznych animacji, warsztatów, stanowisk edukacyjnych oraz rzemieślniczych, czy gra terenowej oraz konkursów. Będą dmuchańce, wata cukrowa, występy zespołów: Interbanda, Toruński Retro Band, Samsolo oraz toruńskich dj-ów!

Jak co roku na uczestników czeka pamiątkowy magnes upamiętniający tegoroczną, piąta edycję Święta Chełmińskiego Przedmieścia. Przedstawia on jeden z budynków dawnej Chełmionki autorstwa wielkiej artystki naszego okręgu – śp. Małgorzaty Iwanowskiej-Ludwińskiej. Magnesy będą do odebrania w namiocie Rady Okręgu Chełmińskie.

Zapraszamy serdecznie! My też tam będziemy! 🙂

Udostępnij