Ważne i cenne zwycięstwo z Red Dragons! RAPORT!

2 lata temu | 14.03.2022, 12:49

To było ciekawe dla oka i dobre piłkarskie widowisko! Mecz, który w wielu momentach zachwycał! Ci, którzy pojawili się w hali legendarnego „Spożywczaka” na pewno nie żałowali. Kibice na trybunach wzdychali z zachwytu oglądając indywidualne popisy „toruńskich” Kolumbijczyków: Daniela Gallego Garcia i Jeffersona Moreno Ortiz i ciesząc się z aż ośmiu goli, które „pomarańczowo – czarni” zaaplikowali drużynie z Pniew.

W meczu 20 kolejki STATSCORE Futsal Ekstraklasy FC Reiter pokonał Red Dragons 8:2!

Spotkanie z „Czerwonymi Smokami” rozpoczęło się niedobrze. Już w pierwszej minucie meczu na parkiet upadł Marcin Mikołajewicz, który doznał urazu kolana.

„Miki” wrócił w tym meczu jednak na parkiet, a swoją obecność udokumentował jeszcze dwiema bramkami! (gol numer 18 i 19) W rundzie rewanżowej STATSCORE Futsal Ekstraklasy kapitan „pomarańczowo – czarnych” trafiał do bramki rywali w każdym ze spotkań!

Wracając jednak do meczu z Pniewami, to spotkanie rozpoczęło się dobrze dla zespołu gości. W 6 minucie wynik spotkania otworzył Mateusz Kostecki. Niespełna cztery minuty później wyrównał Daniel Gallego Garcia, a na przerwę torunianie schodzili przy wyniku 4:1.

Po zmianie stron na boisku było trochę więcej chaosu, ale niezmiennie swoją formą i indywidualnymi umiejętnościami imponowali Kolumbijczycy.

„Do tej pory nikt w Toruniu takich rzeczy nie wyprawiał” – komplementował Daniela i Jeffera trener Łukasz Żebrowski

Zwycięstwo z Red Dragons Pniewy to 10 wygrana FC Reiter w tym sezonie. Torunianie umocnili się na 5 miejscu w tabeli STATSCORE Futsal Ekstraklasy!

grafika: Facebook Futsal Ekstraklasa

20 kolejka SFE: FC Reiter Toruń – Red Dragons Pniewy 8:2 (4:1)
Daniel Gallego 9, 37, Marcin Mrówczyński 17, 39, Jefferson Ortiz 19, Marcin Mikołajewicz 20, 40, Łukasz Błaszczyk 35 (s) – Mateusz Kostecki 6, 40

W najbliższą niedzielę „pomarańczowo – czarni” zagrają w Gliwicach z Piastem i będzie to niezywykle trudny mecz. Przypomnijmy, że w pierwszej rundzie lepsi byli torunianie, którzy jako pierwszy zespół znalazł sposób na drużynę Orlando Duarte wygrywając w hali UCS 4:2.

Najbliższe spotkanie w Toruniu w sobotę 26 marca w hali „Spożywczaka”. FC Reiter zagra z MOKS-em Słoneczny Stok Białystok.