Wracamy do gry! W sobotę mecz z Widzewem!

1 rok temu | 09.03.2023, 14:59
Wracamy  do gry! W sobotę mecz z Widzewem!

Spoglądający w górę tabeli FOGO Futsal Ekstraklasy Widzew Łódź będzie rywalem FC Reiter Toruń w najbliższą sobotę. (11.03, godz. 19:00) Trener Łukasz Żebrowski liczy na dobrą postawę swoich zawodników i kolejne cenne ligowe punkty:

"Przed przerwą reprezentacyjną byliśmy na dobrej drodze. Mam nadzieję, że naszą dobrą serię będziemy kontynuować. W tabeli niezmiennie ciasno, a my chcemy zapewnić sobie jak najlepsze miejsce przed rundą play - off".

Widzew Łódź jest beniaminkiem FOGO Futsal Ekstraklasy. To zespół niezwykle doświadczony, którego obecna pozycja w tabeli nie oddaje potencjału tej drużyny.

Widzew to m.in. najskuteczniejszy zawodnik w historii Daniel Krawczyk (334 gole), Michał Marciniak (263 gole), czy świetni i ograni w polskiej lidze Ukraińcy: Maksym Pautiak oraz Viacheslav Kozhemiaka. Bez wątpienia "Widzewiacy" mają kim postraszyć. Jeśli dodać do tego Dariusza Słowińskiego w bramce, czy Brazylijczyków; Alfredo Filipe Dos Santos Cumbita, czy Marlona Da Silva, którzy do drużyny dołączyli niedawno, to jedno jest pewne. W sobotę "pomarańczowo - czarnych" czeka w Łodzi trudna przeprawa.

W tabeli FOGO Futsal Ekstraklasy łodzianie są na 9 miejscu ze startą trzech punktów do miejsca gwarantującego udział w fazie play - off. Dla Widzewa będzie to zatem kolejny mecz o wszystko!

Dodajmy, że w pierwszej rundzie w Toruniu FC Reiter wygrał 4:2. Dwa gole w tamtym spotkaniu zdobył Kamil Roll, po golu dołożyli również: Jefferson Moreno Ortiz i Maksymilian Lewandowski.

"Pomarańczowo - czarni" gdzieś z tyłu głowy mają na pewno przegraną w Łodzi w Pucharze Polski w poprzednim sezonie. Do przerwy FC Reiter prowadził 2:0, jednak w drugiej połowie do głosu doszli łodzianie, którzy wygrali spotkanie 3:2.

To wszystko jednak już historia! W najbliższą sobotę kolejny rozdział w konfrontacji z Widzewem. Oby zwycięski dla FC Reiter Toruń.

Transmisja z meczu w sobotę na PILOT WP. Początek spotkania o godz. 19:00.