Wygrywamy w Polkowicach. (RAPORT MECZOWY, SKRÓT)

2 lata temu | 07.12.2021, 13:20

Siódme zwycięstwo w tym sezonie mają na swoim koncie piłkarze FC Reiter Toruń. „Pomarańczowo – czarni” byli bezlitośni dla beniaminka z Polkowic wygrywając spotkanie 5:1.

Torunianie rozpoczęli to spotkanie od wysokiego pressingu, co szybko przyniosło oczekiwane efekty. Już w 2 minucie spotkania wynik meczu „otworzył” Patryk Szczepaniak zdobywając swoją 6 bramkę w tym sezonie. Jeszcze przed przerwą padły kolejne bramki dla FC. W 10 minucie na listę strzelców wpisał Daniel Gallego Garcia, a niespełna 5 minut później swoją 80 bramkę w STATSCORE Futsal Ekstraklasie zdobył Michał Wojciechowski.

Po zmianie stron zespół Łukasza Żebrowskiego kontrolował sytuację na parkiecie pokazując swoją dojrzałość i doświadczenie. Potwierdziły to bramki Mateusza Cymana i Mateusza Waszaka, który zdobył pierwszą bramkę po kontuzji i w tym sezonie. Gospodarze odpowiedzieli tylko jedną bramką. Honorowego gola dla Górnika zdobył Paweł Wyżga.

Torunianie w tym meczu zrealizowali cel. Wygrali i zainkasowali kolejne trzy punkty, co pozwoliło umocnić się na 6 miejscu w tabeli STATSCORE Futsal Ekstraklasy.

(grafika: Facebook Futsal Ekstraklasa)

„Przyjechaliśmy jako faworyt” – przyznał po meczu trener Łukasz Żebrowski.

Spotkanie w Polkowicach było rozgrywane w Barbórkę – 4 grudnia. Po meczu wszyscy nasi zawodnicy i sztab otrzymali pamiątkowe i wyjątkowe prezenty od zespołu z Polkowic. Dziękujemy!

Drużynie Górnika życzymy powodzenia w kolejnych meczach STATSCORE Futsal Ekstraklasa! My jesteśmy już myślami przy niedzielnym meczu z AZS UG Gdańsk.