Wygrywamy z AZS UG, ale „spodziewaliśmy się trudnego meczu”.

2 lata temu | 13.12.2021, 11:40

„Spodziewaliśmy się trudnego meczu” – powiedział po spotkaniu z AZS UG Gdańsk Kamil Naparło. Torunianie wygrali 3:2, ale do ostatnich sekund musieli pilnować tego wyniku. Udało się! Ósme zwycięstwo w tym sezonie stało się faktem!

Remigiusz Spychalski zwraca uwagę na brak skuteczności w tym meczu. „Pomarańczowo – czarni” mogli zamknąć to spotkanie zdecydowanie szybciej. Torunianie byli jednak przygotowani na kolejny ciężki ligowy bój.

Już w 3′ spotkania swoją siódmą bramkę w tym sezonie zdobył Patryk Szczepaniak. Później gospodarze nie wykorzystali kilku okazji do podwyższenia wyniku. W odpowiedzi ambitnie grający gdańszczanie doprowadzili do remisu. W 18′ gola zdobył Jakub Domżalski. Odpowiedź FC Reiter Toruń była jednak natychmiastowa. Zaledwie 17 sekund później gola zdobył Michał Wojciechowski. Do przerwy było 2:1.

W 26 minucie gola na 3:1 zdobył Marcin Mrówczyński. AZS UG jednak nie skapitulował. Trzy minuty później wynik ponownie był „na styku”, bo bramkę dla Gdańszczan zdobył Kewin Sidor. W końcówce spotkania „Akademicy” wycofali bramkarza i ambitnie walczyli o urwanie punktów w tym meczu.

„Chyba lubimy grać pod presją” – żartował po spotkaniu Remigiusz Spychalski.

Wygrana z AZS UG to siódmy z rzędu mecz FC Reiter Toruń bez porażki.

Pierwszą rundę STATSCORE Futsal Ekstraklasy kończymy na dobrym piątym miejscu!

(grafika: STATSCORE Futsal Ekstraklasa)

Rozgrywki ligowe w Polsce wrócą po Mistrzostwach Europy, do których reprezentacja Polski rozpoczęła już przygotowania.
Przypomnijmy, że w zgrupowaniu w Ożarowie Mazowieckim biorą udział Krzysztof Wasilkiewicz oraz Marcin Mikołajewicz.

Rundę rewanżową rozpoczniemy od meczu z Mistrzem Polski – Rekordem Bielsko – Biała.
Spotkanie zaplanowano na połowę lutego 2022 roku.