Remigiusz Spychalski
Remigiusz Spychalski

Skrzydłowy
28
Wzrost Waga Data urodzenia
191 cm 84 kg 1993-11-22

Najmocniejsza lewa noga w Futsal Ekstraklasie! Remigiusz Spychalski od wielu sezonów jest pewnym punktem "pomarańczowo - czarnych". Jego dobrą postawę na boisku zauważył selekcjoner reprezentacji Polski Błażej Korczyński, który powołuje "Remasa" do kadry. Zawodnik FC Toruń ma na swoim koncie także debiutancką bramkę w reprezentacji!

"Remi" trafił do siatki w meczu eliminacji Mistrzostw Świata w Jastrzębiu Zdroju z Grecją! Do reprezentacji Polski zawodnik trafił już wcześniej. Debiutował w 2019 roku.

Historia Football Club Toruń, to w dużej mierze także futsalowa historia samego piłkarza. Do zespołu trafił już 2013 roku, kiedy Klub został powołany do życia. Później Remigiusz Spychalski występował m.in w zespole TAF-u, który był jego pierwszym klubem futsalowym. Do FC Toruń "Remi" wrócił w sezonie 2016/2017 i od tamtej pory dumnie zakłada koszulkę w pomarańczowo - czarne pasy!

Zawodnik ma swojej kolekcji trzy medale Mistrzostw Polski wywalczone w Toruniu i rzecz jasna apetyt na więcej!

Nie wszyscy wiedzą, że Remi jest także magistrem pedagogiki i absolwentem Akademii Jagiellońskiej. Czy ta wiedza i wykształcenie przydaje się na parkietach Futsal Ekstraklasy ? :) Na to pytanie odpowiedź zna tylko sam zawodnik.

Tata Remiego - Tadeusz Spychalski to także wybitny sportowiec i wielki miłośnik biegania. Jest pomysłodawcą imprezy Top Cross Maraton, przy organizacji której wspiera Go Żona - Alina. Rodzice są także na każdym meczu FC Toruń i mocno wspierają swojego Syna. Tadeusz Spychalski w tym roku świętował wyjątkowy jubileusz! Po raz 400 w karierze stanął bowiem na starcie maratonu! Wow! Imponujące i inspirujące.

Remi wolał jednak od małego biegać za piłką! Na pierwszym treningu piłkarskim pojawił się w wieku 10 lat w Elanie Toruń. Od 13 roku życia trenował z kolei w Pomorzaninie Toruń. Później w życiu i sercu "Remasa" został już tylko futsal!

W ostatnim czasie życie naszego zawodnika zmieniło się o 180 stopni! Pod koniec maja 2022 roku na świat przyszedł Filip. Pierwszy syn Remigiusza i Dominiki. Od tamtej pory piłkarz ma jeszcze więcej motywacji i determinacji do gry i treningów, choć nigdy nie można mu było tego odmówić.

Ulubionym kolorem piłkarza jest czarny. Choć trudno uznać Remasa za "czarny charakter". Wręcz przeciwnie. Choć piłkarz wydaje się raczej zamknięty w sobie i małomówny, to ma także ogromne poczucia humoru i jest mistrzem ciętej riposty.

Remigiusz Spychalski jest fanem nie tylko angielskiego humoru, ale i ligi angielskiej. Całym sercem kibicuje drużynie Chelsea Londyn, a sportowcem, którego podziwia jest Robert Lewandowski.

Najwięcej zawdzięcza Rodzinie i to właśnie swoją Familię zawodnik stawia na pierwszym miejscu! W sytuacjach stresowych najlepiej odreagowuje na treningu, a relaskuje się i odpoczywa nad morzem. Remi ceni sobie fachowy komentarz Andrzeja Twarowskiego i Andrzeja Nahornego oraz warsztat Łukasza Żebrowskiego!

Film, który jest dla niego niezniszczalny i ponadczasowy to "Forrest Gump", a kraj, który chciałby zwiedzić i poznać bliżej to Stany Zjednoczone!

Remigiusz Spychalski ma na swoim koncie ponad 150 występów w FC Toruń. Zdobył 39 goli, zerwał 30 siatek w bramkach rywali i "ściągnął" równie dużo pajęczyn! :)
Sponsorzy i Partnerzy

Partner Strategiczny
Sponsor Tytularny
Partner Organizacyjny
Sponsorzy Strategiczni
Sponsorzy
Partnerzy
Obsługa Prawna: Kancelaria CW
Studio Treningu Personalnego