Lębork zdobyty! Na Północy rządzi Toruń! (posłuchaj)

3 lata temu | 17.05.2021, 11:09

„Bitwa o Północ” dla „pomarańczowo – czarnych”!

Torunianie udanie zrewanżowali się beniaminkowi z Lęborka za porażkę w pierwszym meczu w Arenie Toruń. FC Reiter wygrał w meczu otwierającym 32 kolejkę Statscore Futsal Ekstraklasy z Team Lębork 3:2!

W składzie FC po ponad 4 miesięcznej przerwie (ostatni mecz 10.01. i trzy gole w meczu z Futsal Leszno) spowodowanej kontuzją kolana pojawił się Marcin Mikołajewicz, który bardzo szybko potwierdził, że nie zapomniał jak zdobywa się bramki w Statscore Futsal Ekstraklasie. W 18 minucie spotkania to właśnie „Miki” doprowadził do remisu 1:1.

Torunianie w pierwszej połowie spotkania stworzyli mnóstwo sytuacji bramkowych, ale niestety razili nieskutecznością – podkreślał po meczu Marcin Mrówczyński.

Na początku drugiej połowy bramkę dla FC Reiter na 2:1 zdobył Patryk Szczepaniak. Team Lębork wyrównał po raz kolejny, a gola na wagę trzech punktów w 35 minucie zdobył Michał Wojciechowski.

Na Północy rządzi Toruń! Swojej radości po meczu nie ukrywał Marcin Mrówczyński.

Po meczu transmitowanym przez nSport+ i Canal + on line torunianie wysłali komunikat specjalny dla swoich sympatyków i na początek weekendu zatańczyli i zaśpiewali radośnie…

Po wygranej w Lęborku FC Reiter Toruń awansował na 8 miejsce w tabeli Statscore Futsal Ekstraklasy.

Na dwie kolejki przed końcem ligowa tabela wygląda tak: (grafika: Facebook Futsal Ekstraklasa)

Do końca sezonu jeszcze dwa spotkania: w sobotę (22.05, 16:00) zagramy z Red Devils Chojnice, a w niedzielę (30.05 – 18:00) w Brzegu z Fit-Morning Gredarem.