Ważne zwycięstwo z Legią Warszawa. Szczegóły.

1 rok temu | 23.01.2023, 12:27

W pierwszym meczu w tym roku rozegranym przed licznie zgromadzoną toruńską publicznością pokonujemy Legię Warszawa 4:2. (3:2)

Dzięki wygranej FC Reiter Toruń niweluje stratę do czwartego miejsca do zaledwie 1 punktu!

Sobotnie spotkanie lepiej rozpoczęli Legioniści. W czwartej minucie Legia objęła prowadzenie po golu Andre Luiza. W 9 minucie meczu przytomnie zachował się Michał Wojciechowski, który skierował piłkę do bramki po strzale Marcina Mrówczyńskiego. Dodajmy, że był to gol numer 600 Football Club Toruń w historii występów w najbliższej klasie rozgrywkowej!

Zaledwie minutę później Legia ponownie była na prowadzeniu po golu Rui Carlos Pinto. Jeszcze w pierwszej części meczu torunianie objęli prowadzenie, którego nie oddali już do końca meczu.

FCT_LEGIA_PRZERWA.JPG

Najpierw doskonałe podanie Marcina Mrówczyńskiego na gola zamienił Jeffer. Kolumbijczyk przed przerwą trafił raz jeszcze. To już 11 bramka Jeffera w tym sezonie.

Po zmianie stron przewaga "pomarańczowo - czarnych" nie podlegała dyskusji. Debiutanckim golem w FOGO Futsal Ekstraklasie udokumentował ją Bartosz Przypis. Brawo "Guma"!

FC Reiter Toruń - Legia Warszawa 4:2 (3:2)

Michał Wojciechowski 9, Jefferson Ortíz 15, 19, Bartosz Przypis 30 - André Luiz 4, Rui Pinto 10.

FCT_LEGIA_KONIEC.PNG

W środę (25.01, godz. 19:00) zagramy z Constractem w Lubawie, a już w sobotę kolejny mecz w Toruniu. Bilety na spotkanie z Red Dragons Pniewy są już dostępne.