ZWYCIĘSTWO W MECZU KOLEJKI! #RAPORT

1 rok temu | 29.03.2023, 13:17

MECZ KOLEJKI FOGO Futsal Ekstraklasy dla FC Reiter Toruń!

AZS_US_vs_FC_TORUN.JPG

Torunianie jechali do Katowic w roli faworyta i nie ukrywali, że w meczu z AZS UŚ Katowice interesuje ich tylko zwycięstwo i kolejne trzy punkty! Plan udało się zrealizować.

W meczu transmitowanym przez TVP Sport "pomarańczowo - czarni" nie dali żadnych szans drużynie AZS UŚ Katowice wygrywając pewnie 5:1. Dzięki wygranej FC Reiter wrócił na piąte miejsce w tabeli FOGO Futsal Ekstraklasy. Do końca rundy zasadniczej pozostało pięć kolejek.

Podopieczni Łukasza Żebrowskiego dominowali na parkiecie od pierwszych minut spotkania. Wynik meczu mocnym strzałem z dystansu otworzył Remigiusz Spychalski. Po pierwszej połowie 1:0!

25_PRZERWA.PNG

Początek drugiej części meczu to ataki gospodarzy, którzy starali się odmienić losy meczu. Krótko po wznowieniu gry wyrównał Patryk Widuch, ale odpowiedź "pomarańczowo - czarnych" była piorunująca. W ciągu czterech minut torunianie zdobyli trzy bramki (Tomasz Gąsior - sam., Jefferson Ortiz, Daniel Gallego Garcia) i mogli być spokojni o wynik meczu.

Trzy minuty przed końcową syreną do siatki trafił ponownie Remigiusz Spychalski ustalając tym samym wynik meczu.

"Chcemy utrzymać 4-5 miejsce w tabeli po rundzie zasdniczej. Taki jest nasz cel. Jesteśmy bardzo blisko, żeby to zrealizować." - dodał po meczu reprezentant Polski i strzelec dwóch goli w tym meczu.

Dodajmy, że w Katowicach szansę debiutu w FOGO Futsal Ekstraklasie otrzymał nowy golkiper FC Toruń Jakub Matczak, który bronił pewnie i skutecznie, a żadnej tremy związanej z debiutem nie było po nim widać.

Dodajmy, że w niedzielę torunianie we własnej hali zagrają z AZS UW Wilanów. Początek meczu w hali SP 28 o godz. 16:00. Bilety na mecz dostępne na naszej stronie.

Tabela FOGO Futsal Ekstraklasy po 25 kolejce.